Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Խանջյան, Ֆիրդուսի փողոցների, Հանրապետության նրբանցքի, Տիգրան Մեծ պողոտայի մի խումբ բնակիչների
25/05/2023 14:20
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Երեւանի 33-րդ (Խանջյան, Ֆիրդուսի փողոցների, Հանրապետության նրբանցքի, Տիգրան Մեծ պողոտայի) թաղամասի մի խումբ բնակիչների, որոնք երեկ հանդիպում էին խնդրել ՀՀ ԱԺ նախագահից:
Հանդիպմանը քաղաքացիները ներկայացրել են իրենց բնակության տարածքում տիրող խնդրահարույց վիճակը, մանրամասներ փոխանցել գերակա շահ համարվող բնակելի հատվածին առնչվող առկա դատական ակտերի վերաբերյալ:
Հանդիպմանը որոշվել է քաղաքացիների հետ հետագա կապն իրականացնել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի միջոցով:

Ален Симонян принял группу жителей улиц Ханджяна, Фирдуси, переулка улицы Анрапетутян и проспекта Тиграна Меца
Председатель Национального Собрания Ален Симонян 25 мая принял группу жителей 33-го квартала Еревана (улиц Ханджяна, Фирдуси, переулка улицы Анрапетутян, проспекта Тиграна Меца), обратившихся вчера к спикеру парламента с просьбой принять их, сообщает пресс-служба парламента Армении.
На встрече граждане подробно представили сложившуюся на территории их проживания спорную ситуацию, а также действующие судебных акты, касающиеся жилого сектора, который признан представляющим приоритетный интерес.