Հավատացեք, շուտով անպայման խոսելու եմ. բոլոր հարցերին կանդրադառնամ. Արամ Նիկոլյան
Երեկ Աժ-ում լրագրողների հետ զրույցում Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը նշել էր, որ դիզայներ, ոճաբան Արամ Նիկոլյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից։ Թե երբ է ազատվել՝ Մովսիսյանը չէր հստակեցրել. «Ինչ-որ ժամանակ առաջ սեփական դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից, մնացած հարցերը պետք է ուղղել պարոն Նիկոլյանին»։
Aysor.am-ի հետ զրույցում Արամ Նիկոլյանն ասաց, որ այս պահին չի խոսի, սակայն շուտով բոլոր հարցերին կանդրադառնա. «Հիմա ոչ մի բան չեմ մեկնաբանում, մոտ ժամանակներս կխոսեմ։ Հավատացեք, անպայման խոսելու եմ»։
Հիշեցնենք, որ Երևանում՝ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, ապրիլի 15-23-ն անցկացվել է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Առաջնության բացման արարողությանը դիզայներ Արամ Նիկոլյանը հենց բեմում այրել է Ադրբեջանի դրոշն ու հեռացրել այն։ Դրանից հետո նրան բերման էին ենթարկել, այնուհետև ազատ արձակել։

Сейчас я ничего не комментирую, но в ближайшее время расскажу обо всем – Арам Николян
Исполнительный директор Общественного телевидения Ованнес Мовсисян вчера в беседе с журналистами заявил, что дизайнер, стилист Арам Николян написал заявление об увольнении по собственному желанию. Мовсисян не уточнил, когда уволился Арам Николян: «Некоторое время назад уволился с работы по собственному желанию, остальные вопросы следует задать самому господину Николяну».
В беседе с корреспондентом Aysor.am Арам Николян сказал, сейчас ничего не будет говорить, но в ближайшее время расскажет обо всем.
«Сейчас я ничего не комментирую, но в ближайшее время расскажу. Поверьте, обязательно скажу».
Напомним, 14 апреля, на церемонии открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике в СКК им. Карена Демирчяна дизайнер Арам Николян поджег флаг Азербайджана и вынес из зала. Его после этого подвергли приводу в полицию, затем отпустили.