Փաշինյանն ու Մակրոնը Քիշնևում կարճատև զրույց են ունեցել (Տեսանյութ)
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Քիշնևում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում կարճատև զրույց են ունեցել:
Ինչպես Քիշնևից հայտնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը՝ Փաշինյանն ու Մակրոնը զրուցել են մասնակից երկրների ղեկավարների արարողակարգային լուսանկարահանման գնալու ճանապարհին:
Ավելի վաղ կայացել էր գագաթնաժողովի բացման արարողությունը: Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն կարմիր գորգի վրա առանձին-առանձին դիմավորեց, ողջունեց և լուսանկարվեց մասնակից երկրների ղեկավարների հետ, որից հետո սեղանի շուրջ Մայա Սանդուն ու մի քանի երկրների ղեկավարներ կարճ ելույթներ ունեցան:
Ավելի ուշ սպասվում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի մասնակցությամբ հնգակողմ հանդիպումը:

Пашинян и Макрон провели в Кишиневе короткую беседу
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон в рамках саммита Европейского политического сообщества в Кишиневе провели короткую беседу.
Как передает корреспондент «Арменпресс» из Кишинева, Пашинян и Макрон разговор произошел по пути к месту церемонии фотографирования лидеров стран-участниц.
Церемония открытия саммита состоялась ранее. Президент Молдовы Майя Санду на красной дорожке встречала, приветствовала и фотографировалась с лидерами стран-участниц, после чего она и лидеры нескольких стран произнесли короткие речи.
Позже состоится пятисторонняя встреча с участием премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Азербайджана Ильхама Алиева, председателя Европейского совета Шарля Мишеля, президента Франции Эммануэля Макрона и канцлера Германии Олафа Шольца.