Նիկոլ Փաշինյանն առերևույթ պետական դավաճանության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննվել է որպես վկա
02/06/2023 16:01
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առերևույթ պետական դավաճանության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննվել է որպես վկա, այս մասին Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը։
«Պարոն վարչապետը որպես վկա է հարցաքննվել»,- նշեց Քյարամյանը՝ ի պատասխան «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի հարցին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեռ ապրիլի 18-ին էր հայտարարել, որ հարցաքննվել է այս գործի շրջանակներում, սակայն չէր նշել, թե ինչ կարգավիճակով։
«Ես քննվել եմ, հարցաքննվել եմ շատ մանրամասն: Ինչքան պետք է, այնքան էլ կհարցաքննվեմ», - ասել էր Փաշինյանը:

Никол Пашинян допрошен в качестве свидетеля в рамках уголовного дела о государственной измене – Кярамян
02/06/2023 16:51
Премьер-министр Никол Пашинян допрошен в качестве свидетеля в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам государственной измены, заявил сегодня в парламенте председатель Следственного комитета Армении Аргишти Кярамян.
«Господин премьер-министр был допрошен в качестве свидетеля», - отметил Кярамян, отвечая на вопрос секретаря фракции «Армения» Арцвика Минасяна.
Премьер-министр Никол Пашинян еще 18 апреля заявил, что был допрошен в рамках этого дела, однако не отметил в каком статусе.
«Да, я был допрошен очень подробно. Сколько надо, столько и будут меня допрашивать», - сказал Пашинян.