16-ամյա պատանուն հարվածած Դիլիջանի քրեականի պետը կալանավորվել է
Դիլիջանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Արսեն Ղայթմազյանը 2 ամսով կալանավորվել է. դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը, այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Նրան մեղադրանք էր ներկայացվել Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը):
Հիշեցնենք՝ ArmLur.am-ի ձեռքում էր հայտնվել տեսանյութ, որտեղ Ներքին Գործերի Նախարարության Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի քրեականի պետը հյուրանոցներից մեկում ծեծի է ենթարկում 16-ամյա անչափահաս տղային:
Արսեն Գայթմազյանը մտնում է Հաղարծին հյուրանոցային համալիր եւ համար պատվիրում, մատուցողն ասում է, որ պատվիրված համարի դիմաց պետք է գումար վճարել, որից հետո սկսվում է քրեականի պետի ու աշխատակցի հետ գումարի շուրջ խոսակցություն, ինչից հետո էլ քրեականի պետը սկսում է հարվածներ հասցնել 16-ամյա մատուցողին:
ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը Aysor.am-ին ասել էր, թե Դիլիջանի ՆԳՆ քրեականի պետը ներողություն է խնդրել մատուցողից, զղջացել արարքի համար, խնդրել, որ իր նկատմամբ քրեական հետապնդում չհարուցեն:

Начальник отдела уголовного розыска Дилижана Арсен Гайтмазян арестован
Начальника отдела уголовного угрозыска полиции Дилижана Арсен Гайтмазян арестован на два месяца: суд удовлетворил ходатайство следственного органа, сообщили Aysor.am в генеральной прокуратуре Армении.
Ему предъявлено обвинение по пункту 3 части 2 статьи 196 (причинение несовершеннолетнему сильной физической боли или сильных душевных страданий) Уголовного кодеса Армении.
Напомним, ранее ArmLur.am опубликовал видео, на котором начальник отдела уголовного розыска Дилижанского управления полиции МВД Армении в одной из гостиниц избивает 16-летнего несовершеннолетнего парня. Инцидент произошел в гостиничном комплексе «Агарцин», где Арсен Гайтмазян заказал номер, а потом избил 16-летнего официанта за то, что тот попросил оплатить счет за заказанный номер.
Пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абрамян в беседе с корреспондентом Aysor.am сказал, что начальник отдела уголовного розыска Дилижана извинился перед официантом, выразил сожаление по поводу произошедшего, попросил не инициировать в его отношении уголовное дело.