Իմ կամքով եմ նստել տիկին Գայանեի մեքենան. իմ առևանգումը սկսվեց այն պահից, երբ ես ցանկացա մեքենայից իջնել. Աշոտ Փաշինյան (Տեսանյութ)
05/06/2023 14:57
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին այսօր հայտարարեց` իր կամքով է նստել Գայանե Հակոբյանի ավտոմեքենան:
«Իմ առևանգումը սկսվեց այն պահից, երբ ես ցանկացա մեքենայից իջնել, բայց տիկին Գայանեն թույլ չտվեց»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Աշոտ Փաշինյանն ասաց, թե տիկին Գայանեն իրեն նախօրոք չէր ասել, որ «Եռաբլուր» են գնալու։
«Ես նրան շատ հարգալից ասացի, որ այսքան ժամանակ ով փորձել է կապվել ինձ հետ՝ կապվել է, ով ցանկացել է հանդիպել՝ հանդիպել է, սակայն հիմա իմ կամքից անկախ ինչո՞ւ եք ինձ տանում «Եռաբլուր»։ Ես հիմա չեմ ուզում ձեզ հետ գալ «Եռաբլուր», որովհետև դուք, առանց իմ կամքը հաշվի առնելու, ասում եք գնում ենք»,- ասաց նա։
Աշոտ Փաշինյանի խոսքով՝ բոլոր նմանատիպ դեպքերն օրենքին համապատասխան մեկնաբանություն կստանան. իր գործն է եղել դատաիրավական համակարգին դիմելը, մնացածը աշխատակիցների գործն է։
«Ես չեմ որոշողը՝ ով դատապարտվի, ով՝ ոչ։ Պարզ է չէ՞, թե իմ ցուցմունքի որ մասն է համարվում առևանգում, որ հատվածը՝ ոչ։ Իմ ցուցմունքում պարզ նշված է, որ մասն է խնդրահարույց, որ մասը՝ ոչ, գործընթացն էլ հրապարակային է, կարող եք կարծիք կազմել»,- նշեց նա։

Я добровольно сел в машину, мое похищение началось с того момента, когда я захотел выйти из машины – Ашот Пашинян
05/06/2023 17:04
Сын премьер-министра Никола Пашиняна Ашот Пашинян сегодня заявил, что добровольно сел в машину Гаяне Акопян.
«Мое похищение началось с того момента, когда я захотел выйти из машины, но она не позволила», - заявил в беседе с журналистами Ашот Пашинян.
Он сказал, что госпожа Гаяне заранее не сказала ему, что поедет в «Ераблур».
«Я очень уважительно сказал ей, что за все это время все, кто хотел связаться со мной, связались, а те, кто хотел встретиться, встретились. Но теперь, почему вы везете меня в «Ераблур» независимо от моей воли? Сейчас я не хочу ехать с вами в «Ераблур», потому что вы, не спросив моего мнения, везете», - сказал он.
По словам Ашота Пашиняна, все подобные случаи должны трактоваться в соответствии с законом: его делом было обратиться в судебно-правовую систему, остальное – дело сотрудников системы.
«Не мне решать, кого осуждать, а кого нет. Ведь ясно, какая часть моих показаний считается похищением, а какая – нет. В моих показаниях четко отмечено, какая часть является проблематичной, а какая – нет, это публичный процесс, можете составить мнение», - отметил он.