Իշխանության մի մասի համար փակ տեղեկատվություն համարվող հարցերը  իշխանության մյուս հատվածի համար մեծ-մեծ փրթելու հարմար առիթ են․ Տիգրան Աբրահամյան
05/06/2023 18:40
Իշխանության մի մասի համար փակ տեղեկատվություն համարվող հարցերը իշխանության մյուս հատվածի համար մեծ-մեծ փրթելու հարմար առիթ են․ Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն արձագանքել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հայտարարությանը, թե կան բազմաթիվ երկրներ, որոնց հետ ինտենսիվ քննարկումներ են ընթանում՝ զենք գնելու հարցով։
«ԱԽ քարտուղարն իր վերջին հարցազրույցում նշեց, թե կան բազմաթիվ երկրներ, որոնց հետ ՀՀ-ն ինտենսիվ քննարկումներ է ունենում զենք գնելու հարցով։
Երևի թե չկա փակ, գաղտնի ռեժիմով քննարկում, որի ժամանակ պաշտպանության նախարարը, դատարկ խոսելու վկայական ունեցող քոչարյանանդրանիկները չխոսեն այն մասին, որ զենքի, սպառազինության մատակարարումների հետ կապված հարցերը` ներկրվող երկրներից մինչև բանակցություններ, հրապարակման ենթակա չեն, որովհետև դա լրացուցիչ խնդիրներ է առաջացնում:
Իսկ ԱԽ քարտուղարն, ով վաղուց ուրացել է իր ծննդավայր Արցախն ու այն Ադրբեջան է համարում, եթերներում գլուխ գովալով է զբաղված:
Իշխանության մի մասի համար փակ տեղեկատվություն համարվող հարցերը իշխանության մյուս հատվածի համար մեծ-մեծ փրթելու հարմար առիթ են»,- գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Секретарь Совбеза, который давно отрекся от своей родины – Арцаха, занят хвастовством в эфире
05/06/2023 19:44
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян прокомментировал заявление секретаря Совета безопасности Армена Григоряна о том, что Армения ведет со многими странами интенсивные переговоры по вопросу закупки оружия.
«Секретарь Совета безопасности отметил в своем последнем интервью, что есть много стран, с которыми Армения ведет интенсивные обсуждения по вопросу закупки оружия.
Пожалуй, нет ни одного обсуждения в закрытом, конфиденциальном режиме, в ходе которого министр обороны, имеющие удостоверения по пустословию кочарянандраники не говорили бы о том, что связанные с поставками вооружения вопросы – от стран-импортеров до переговоров – не подлежат оглашению, поскольку это создает дополнительные проблемы.
А секретарь Совета безопасности, который давно отрекся от своей родины – Арцаха и считает его Азербайджаном, в эфире занят хвастовством.
Вопросы, считающиеся конфиденциальными сведениями для одной части власти, являются хорошим поводом хорохориться для другой части», - написал на своей странице в Facebook Тигран Абрамян.