«Ժողովուրդ». Արմեն Գրիգորյանն իշխանության ամենահակառուսական ներկայացուցիչն է համարվում և այսօր մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների նիստին
07/06/2023 09:43
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀԱՊԿ-ից մշտապես դժգոհող ու ՀԱՊԿ-ին քննադատող ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների նիստին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը կառավարությունից տեղեկացավ, որ նիստին մասնակցելու նպատակով ԱԽ քարտուղարը հունիսի 7-8-ը գործուղվելու է Բելառուս՝ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ:
Հատկանշական է, որ Արմեն Գրիգորյանը թերևս իշխանության ամենահակառուսական ներկայացուցիչն է համարվում, նա մշտապես բավականին կոշտ քննադատություններ է անում ՀԱՊԿ-ի հասցեին, մինչև անգամ ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու կոչեր է պարբերաբար անում։
Արմեն Գրիգորյանն էր թերևս այն թեզի հեղինակը, թե ՌԴ-ն ճնշում է Հայաստանին Ռուսաստան-Բելառուս միութենական դաշինքին անդամակցելու համար: Հետո, իհարկե, Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե փորձագիտական մակարդակով են քննարկում, ճնշում չկա»։

«Жоховурд»: Самый антироссийски настроенный представитель власти сегодня примет участие в заседании комитета секретарей Совбезов ОДКБ
07/06/2023 11:31
Газета «Жоховурд» пишет, что секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян, постоянно выражающий недовольство и критикующий ОДКБ, сегодня примет участие в заседании Комитета секретарей Советов безопасности ОДКБ.
Как сообщает пресс-служба правительства, секретарь Совета безопасности 7-8 июня будет находится в Минске по решению премьер-министра Никола Пашиняна.
«Примечательно, что Армен Григорян, пожалуй, считается самым антироссийски настроенным представителем власти, постоянно озвучивает довольно жесткую критику в адрес ОДКБ, вплоть до призывов к выходу из ОДКБ.
Армен Григорян также был автором тезиса, что РФ принуждает Армению присоединиться к Союзному государству России и Белоруссии. Потом, конечно, Никол Пашинян заявил, что это обсуждается на экспертном уровне и никакого давления нет», - пишет газета.