Երևանում զինծառայողը ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ տեղափոխվել է հիվանդանոց և գիտակցության չգալով՝ մահացել է․ Shamshyan.com
07/06/2023 11:29
Երեկ՝ հունիսի 6-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
Ժամը 23։00-ի սահմաններում Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկների խումբը Օրբելի փողոցի շենքերից մեկից ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխել մի քաղաքացու։
Ոստիկանները պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխվածը Երևանի բնակիչ 21-ամյա Լևոն Ս․-ն է, ով կարճ ժամանակ անց վերակենդանացման բաժանմունքում, գիտակցության չգալով՝ մահացել է։
Ոստիկանները պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 22։00-ի սահմաններում, Լևոն Ս․-ն իրենց տանը, ննջասենյակում գտնվող հայելին կոտրել է և դրանով իր պարանոցի հատվածում ինքնավնասում է կատարել։
Նրան այդ վիճակում հայտնաբերել է մայրը և ահազանգել շտապօգնություն։ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը զինծառայող էր։

В Ереване военнослужащий в крайне тяжелом состоянии был доставлен больницу, где скончался, не придя в сознание: Shamshyan.com
07/06/2023 12:30
Около 23։00 в Арабкирское отделение полиции поступило сообщение из Университетской больницы №1 «Гераци» о том, что врачи «скорой помощи» с улицы Орбели доставили в больницу гражданина в крайне тяжелом состоянии.
Полицейские выяснили, что доставленный в больницу – житель Еревана, 21-летний Левон С., который, спустя короткое время, скончался в реанимационном отделении, так и не придя в сознание.
Они также выяснили, что в тот же день, около 22:00, Левон С. разбил зеркало в своей спальне и нанес себе повреждение в области горла. Его в таком состоянии обнаружила мать, которая вызвала «скорую помощь».