«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում որոշել են քաղաքական երկրորդ ժողովն անցկացնել Դիլիջանում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում որոշել են, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, հունիսին քաղաքական երկրորդ ժողովն անցկացնել Դիլիջանում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ քաղաքական ժողովը կկայանա հունիսի 16-ին և 17-ին:
Ժողովին մասնակցելու են կառավարության անդամները՝ նախարարներ, փոխվարչապետներ, ԱԺ նախագահը, նրա տեղակալները, հանձնաժողովի նախագահները, տարածքային կազմակերպությունների ղեկավարներ և համայնքի ղեկավարներ, ինչպես նաև հրավիրյալ անձինք, որոնց կորոշի վարչությունը:
ՔՊ-ում այս օրերին քաղաքական ժողովի հետ կապված թեժ նախապատրաստական աշխատանքներ են գնում. փորձում են այնպես անել, որ ժողովը բարձր մակարդակով անցնի, թերություններ չլինեն, որպեսզի Նիկոլ Փաշինյանը գոհ մնա:
Կուսակցությունից մեզ հայտնեցին նաև, որ օրակարգի և հրավիրյալների շուրջ քննարկումները դեռ շարունակվում են, շատ հարցեր կան, որ վերջնական դեռ հաստատված չեն»։

«Жоховурд»: «Гражданский договор» решил провести второе политическое собрание в Дилижане
В «Гражданском договоре» решили во главе с Николом Пашиняном провести в июне второе политическое собрание в Дилижане, пишет газета «Жоховурд». По сведениям издания, политическое собрание «Гражданского договора» состоится 16 и 17 июня.
«В собрании примут участие члены правительства – министры, вице-премьеры, спикер парламента, его заместители, председатели комиссий, руководители территориальных структур, а также приглашенные лица, по решению правления партии.
В «Гражданском договоре» в эти дни проходят активные подготовительные работы, связанные с политическим собранием: пытаются сделать так, чтобы собрание прошло на высоком уровне, не было недостатков и Никол Пашинян остался доволен.
Нам также сообщили в партии, что обсуждения вокруг повестки и приглашенных продолжаются, есть много вопросов, которые еще не утверждены окончательно», - пишет газета