Ադրբեջանի ախորժակը բացվում է ու ավելին է պահանջում. Տիգրան Աբրահամյան
Ադրբեջանը կեղծ տեղեկությունների արշավը շարունակում է` փորձելով Արցախի ապառազմականացման հարցը բերել ուժի կիրառման դաշտ, այս մասին Facebook-ում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա՝ այս ամենը տեղի է ունենում ՀՀ-Ադրբեջան բանակցությունների միջնորդությունը ստանձնած երկրների աչքի առաջ:
«Որքան փաշինյանական ռեժիմը հարմարվողականություն է դրսևորում ադրբեջանական պահանջների առաջ, իրեն առաջ գցելով՝ Արցախն ու Հայաստանի տարբեր բնակավայրեր ադրբեջանական հռչակում, Ադրբեջանի ախորժակը բացվում է ու ավելին է պահանջում», - նշել է Աբրահամյանը։

У Азербайджана разыгрался аппетит –Тигран Абрамян
Азербайджан продолжает кампанию по распространению дезинформации, пытаясь перевести вопрос демилитаризации Арцаха в поле применения силы, написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, все это происходит на глазах стран, взявших на себя посредничество в переговорах Армения-Азербайджан.
«Чем больше пашиняновский режим демонстрирует приспособленчество перед требованиями азербайджанцев, и забегая вперед провозглашает азербайджанскими Арцах и различные населенные пункты Армении, тем больше у Азербайджана разыгрывается аппетит и становится больше требований», - отметил Тигран Абрамян.