Գայանե Հակոբյանն ընդունե՞լ է մեղադրանքը. փաստաբանները ոչ հերքում, ոչ հաստատում են
44-օրյա պատերազմում զոհված Ժորա Մարտիրոսյանի մայրիկի՝ Գայանե Հակոբյանի փաստաբանները ոչ հերքում, ոչ էլ հաստատում են, որ Գայանե Հակոբյանը, գուցե, ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքը։
«Միգուցե, ձեր ենթադրությունները ճիշտ են, բայց դա մենք չենք ասել»,- ի պատասխան լրագրողի դիտարկմանը՝ ասաց փաստաբան Գեորգի Մելիքյանը։
Դատարանն այսօր որոշել է նիստն անցկացնել դռնփակ. փաստաբանները չեն պարզաբանում՝ ինչու նման որոշում կայացվեց։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գայանե Հակոբյանի փաստաբաններն այլևս չեն պաշտպանի նրա շահերը. որոշումը կայացրել է Գայանե Հակոբյանը։

Гаяне Акопян приняла выдвинутое обвинение? Адвокаты не подтверждают и не опровергают
Адвокаты матери погибшего в 44-дневной войне военнослужащего Жоры Мартиросян – Гаяне Акопян не подтверждают и не опровергают, что Гаяне Акопян, возможно, приняла выдвинутое обвинение.
«Возможно, ваши предположения верны, но не мы сказали это», - заявил в ответ на вопрос журналиста адвокат Георгий Меликян.
Суд решил провести сегодня заседание по уголовному делу о «похищении» Ашота Пашиняна в закрытом режиме: адвокаты не уточняют, почему принято такое решение.
Ранее сообщалось, что адвокаты Гаяне Акопян больше не будут защищать ее интересы, такое решение приняла Гаяне Акопян.