Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Վլադիմիր Պուտինին և Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ
12/06/2023 13:50
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի օրվա առիթով:
Վլադիմիր Պուտինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր ռուսաստանցիներին Ռուսաստանի օրվա առթիվ՝ նշանակալից տոնի, որն ընդգծում է ռուսաստանյան ժողովրդի խորը նվիրվածությունը պետականության ակունքներին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի՝ ժամանակի փորձառությունն անցած և հարուստ պատմություն ունեցող դաշնակցային հարաբերությունները վերջին երեսուն տարիների ընթացքում հասել են որակական նոր մակարդակի։ Մեր երկրների ակտիվ և արդյունավետ փոխգործակցությունն ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ ընդգծում է մեր ժողովուրդների միջև փոխշահավետ հարաբերությունները խորացնելու մեր ընդհանուր մտադրությունը՝ փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների հիման վրա։
Վստահ եմ, որ Հայաստանը և Ռուսաստանը, հետևողականորեն զարգացնելով կառուցողական կապերը, կշարունակեն բազմաբնույթ համագործակցության առաջանցիկ զարգացումը, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման նպատակով։
Օգտվելով առիթից, ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել Ձեզ տոնի առթիվ և մաղթել քաջառողջություն և անսպառ եռանդ, իսկ ՌԴ եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, հաջողություն և ամենայն բարիք»:
Միխայիլ Միշուստինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Թույլ տվեք սրտանց շնորհավորել Ձեզ Ռուսաստանի օրվա առթիվ՝ նշանակալից տոնի, որն ընդգծում է ռուսաստանյան ժողովրդի՝ ինքնիշխան և ուժեղ պետություն կառուցելու հաստատակամությունը։
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները գալիս են պատմության խորքից։ Մեր անսասան պարտքն է պահպանել ժառանգած ամուր բարեկամությունն ու եղբայրությունը, որպեսզի այսուհետ ևս ապահովենք հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների առաջանցիկ զարգացումը, այդ թվում՝ ի շահ մեր պետությունների ժողովուրդների փոխշահավետ խոստումնալից նախագծերի իրականացման միջոցով։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ պետական գործունեության մեջ, իսկ ՌԴ ժողովրդին՝ երջանկություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравительные послания Владимиру Путину и Михаилу Мишустину по случаю Дня России
12/06/2023 14:45
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину и председателю правительства РФ Михаилу Мишустин по случаю Дня России, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю Вас и всех россиян с Днем России – знаменательным праздником, отмечающим глубокую приверженность российского народа к истокам государственности.
Проверенные временем и имеющие богатую историю союзнические отношения Армении и России за последние тридцать с лишним лет вышли на качественно новый уровень. Активное и продуктивное взаимодействие наших стран как по вопросам региональной, так и международной повесток подчеркивает наш общий настрой на углубление взаимовыгодных отношений между нашими народами, основанных на принципах взаимоуважения и учета интересов друг друга.
Уверен, что Армения и Россия, последовательным наращиванием конструктивных связей, продолжат поступательное развитие разнопланового сотрудничества, в том числе для обеспечения безопасности и стабильности в регионе Южного Кавказа.
Пользуясь случаем, уважаемый Владимир Владимирович, хочу еще раз поздравить Вас с праздником и пожелать Вам крепкого здоровья и неиссякаемой энергии, а братскому российскому народу – мира, успехов и всяческих благ».
Позвольте от всего сердца поздравить Bac с Днем России – знаменательным праздником, подчеркивающим твердую нацеленность россиян на построение суверенного и сильного государства.
Отношения между Арменией и Россией уходят в глубь истории. Наш непременный долг – сохранить унаследованную крепкую дружбу и братство, чтобы и в дальнейшем обеспечивать поступательное развитие армяно-российских союзнических отношений, в том числе путем реализации взаимовыгодных перспективных проектов на благо народов наших государств.
Желаю Вам, уважаемый Михаил Владимирович, крепкого здоровья и дальнейших успехов на государственной службе, а российскому народу – счастья и благополучия».