Արդեն 6 ամիս է՝ Լաչինի միջանցքն արգելափակված է․ ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ ԱԳ նախարարությունը թվիթերյան իր միկրոբլոգում մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի՝ արդեն 6 ամիս ձգվող արգելափակման կապակցությամբ։
Գրառումը՝ ստորև․
«Արդեն 6 ամիս է՝ Լաչինի միջանցքն ապօրինի արգելափակված է՝ Լեռնային Ղարաբաղում 120.000 մարդու հիմնարար իրավունքների և ազատությունների շարունակական խիստ սահմանափակումներով, ինչը բացասական ազդեցություն ունի 30.000 երեխայի և 9000 հաշմանդամություն ունեցող անձի վրա:
Եվ այս ամենը՝ չնայած Արդարադատության միջազգային դատարանի 22.02.23 օրինականորեն պարտադիր վճռին և միջազգային հաստատությունների բազմաթիվ զանգերին»։

Блокада Лачинского коридора продолжается уже 6 месяцев – МИД Армении
Министерство иностранных дел Армении в своем микроблоге в Twitter выразило обеспокоенность в связи с продолжающейся уже 6 месяцев незаконной блокадой Республики Арцах.
«6 месяцев незаконной блокады Лачинского коридора: продолжающиеся жесткие ограничения фундаментальных прав и свобод 120000 человек в Нагорном Карабахе, включая пагубное воздействие на 30000 детей и 9000 людей с инвалидностью.
И все это несмотря на юридически обязывающее постановление Международного суда и многочисленные призывы международных структур»,- отмечается в сообщении МИД Армении в Twitter.