Միջազգային փորձ ու ֆուտբոլային նոր հմտություններ. Երևանում կայացավ Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան ճամբարը (տեսանյութ)
12/06/2023 18:17
Հունիսի 7-ին Երևանում ավարտվեց Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան 10-օրյա ճամբարը, որի շրջանակում Հայաստանի մարզերի 160 պատանի հնարավորություն ունեցավ մարզվելու Միլանի ակադեմիայի ֆուտբոլային հայտնի մարզիչների մոտ` Կլաուդիո Զոլայի գլխավորությամբ:
Ամերիաբանկի կողմից իրականացված բարեգործական այս նախաձեռնության շուրջ համախմբվել էին Հայաստանի առաջատար բրենդները` «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը», «Տաշիր» ընկերությունների խումբը և Team Telecom Armenia-ն:
Մասնակից պատանիների խոսքով` միջազգային այս ճամբարը հնարավորություն ընձեռեց ծանոթանալ Միլանի ակադեմիայի դասավանդման ոճին, մարզիչների տեխնիկային ու փորձին, տվեց սպորտային կարևոր հմտություններ և, իհարկե, ընկերներ Հայաստանի տարբեր մարզերից:
Երևանաբնակ ֆուտբոլասեր պատանիները ևս հնարավորություն ունեցան մասնակցելու Իտալիայից ժամանած մարզիչների վարպետության դասերին ու զարգացնելու իրենց ֆուտբոլային կարողությունները:
Team Telecom Armenia
Team Telecom Armenia-ն Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտում գործող ընկերություն է, որը տրամադրում է բջջային ու ֆիքսված հեռախոսակապի և ինտերնետի, ինչպես նաև թվային հեռուստատեսության ծառայություններ։ Հանդիսանալով Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջին համակարգի ժառանգորդը՝ Team-ը ժամանակակից տեխնոլոգիաների հետ է համադրում առաջին կապի օպերատորի հարուստ փորձը։
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը հիմնադրվել է 1952 թվականին։ Այն Հայաստանի խոշոր գործատուներից է և թիվ մեկ հարկատուն։ Միայն անցած տարի ԶՊՄԿ-ն պետբյուջե է վճարել շուրջ 144 միլիարդ դրամ։ ԶՊՄԿ-ն աշխարհում մոլիբդեն  արտադրող 10 խոշորագույն ընկերություններից մեկն է։
Տաշիր ընկերությունների խումբ
«Տաշիր»-ը դիվերսիֆիկացված արդյունաբերական և շինարարական ընկերությունների խումբ է, որի մեջ ներառված է տնտեսություն տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող շուրջ 200 ընկերություն: Ընկերությունների խմբի հիմնական ուղղվածությունն է շինարարությունը և անշարժ գույքի կառավարումը։ Խումբը ներկայություն ունի ՀՀ և ՌԴ մի շարք քաղաքներում։

The 10-day Milan Academy Junior Camp concluded on June 7 in Yerevan marking an opportunity to around 160 youths from the regions of Armenia to train with the famous football coaches of Milan Academy, led by Claudio Zola.
This charity project was implemented by Ameriabank with leading Armenian brands including - Zangezur Copper-Molybdenum Combine, Tashir Group, and Team Telecom Armenia joining the initiative.
The young participants note they received top-notch training and invaluable experiences. The international camp not only showcased the renowned Milan Academy training style but also provided a platform for the participants to develop essential sporting skills and foster new friendships with peers from different regions of Armenia.
Additionally, football fans living in Yerevan had the opportunity to attend master classes conducted by the Italian coaches and enhanced their football skills.
For more details, watch the video.
Team Telecom Armenia
Team Telecom Armenia is a company operating in the field of telecommunications in Armenia, which provides mobile and fixed telephone, as well as internet services and digital television services. As the successor of the first telecommunication system in Armenia, Team combines the rich experience of the first communication operator with modern technologies.
Zangezur Copper-Molybdenum Combine
Zangezur copper-molybdenum combine was founded in 1952. It is one of the largest employers in Armenia and the number one taxpayer. Only last year, ZCMC paid about 144 billion drams to the state budget. ZCMC is among the world’s top 10 producers of molybdenum․
Tashir Group
Tashir is a diversified group of industrial and construction companies, operating across various economic sectors. The group consists of approximately 200 companies primarily involved in construction and real estate management. The group has a presence in the Republic of Armenia and several cities in the Russian Federation.