Հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են արդյունավետ համագործակցության առաջանցիկ զարգացմամբ. Նիկոլ Փաշինյան
13/06/2023 14:11
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս այս նշանակալի օրվա՝ Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առիթով։
Վերջին երեք տասնամյակների ընթացքում փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցության առաջանցիկ զարգացմամբ։
Համոզված եմ, որ հայ-բելառուսական համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու փոխադարձ ձգտումը, բարձր և բարձրագույն մակարդակներում ակտիվ երկխոսությունը այսուհետ ևս կնպաստեն երկկողմ օրակարգի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում արդյունավետ համագործակցությանը՝ ի շահ Հայաստանի և Բելառուսի ժողովուրդների։
Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի,
Մեր ժողովուրդների համար այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություն և ամենայն բարիք, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարգավաճում»։

Армяно-белорусские межгосударственные отношения ознаменовались поступательным развитием взаимовыгодного и эффективного сотрудничества – Никол Пашинян
13/06/2023 15:17
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Беларусь Александру Лукашенко по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Республикой Беларусь, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Примите мои сердечные поздравления по случаю знаменательной даты – 30-летнего юбилея установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Республикой Беларусь.
На протяжении последних трёх десятилетий основанные на взаимном уважении и доверии армяно-белорусские межгосударственные отношения ознаменовались поступательным развитием взаимовыгодного и эффективного сотрудничества в самых разных областях.
Убеждён, что обоюдное стремление к дальнейшему углублению армяно-белорусского сотрудничества, активный диалог на высоком и высшем уровнях будут и далее способствовать укреплению и расширению двусторонней повестки, а также успешному взаимодействию в рамках Евразийского экономического союза во благо народов Армении и Беларуси.
В этот знаковый для наших народов день желаю Вам, уважаемый Александр Григорьевич, крепкого здоровья, удачи и всего самого наилучшего, а дружественному народу Беларуси – добра и благополучия», - говорится в послании.