Հրանտ Մարգարյանն իմ ավագ ընկերն է, նման բան չկա. Իշխան Սաղաթելյանը՝ Մարգարյանի հետ տարաձայնություններ ունենալու մասին
13/06/2023 14:24
Հրանտ Մարգարյանն իմ ավագ ընկերն է, ՀՅԴ Բյուրոյի 20 տարվա ներկայացուցիչը, ով մեծ ավանդ ունի և՛ Դաշնակցության, և՛ ՀՀ-ի ու Արցախի պետականության կայացման մեջ։ Մեր միջև որևէ տարաձայնություն չի կարող լինել։ Ասուլիսի ժամանակ անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյո՞ք տարաձայնություններ կան իր և Հրանտ Մարգարյանի միջև՝ ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
«Նման բոլոր խոսակցությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Ես ծանոթ եմ այդ խոսակցություններին․ չկա նման բան և չի կարող լինել։ Շատ է խոսվում, որ Դաշնակցության ժողովը թեժ է անցել, այո՛, Դաշնակցության բոլորը ժողովներն անցնում են թեժ՝ հատկապես այս մեկը, քանի որ որևէ դաշնակցական չի կարող հանգիստ լինել մեր երկրում ստեղծված իրավիճակով։ Այո՛, մենք ունեցել ենք շատ բուռն քննարկումներ, Դաշնակցության ներքին ժողովրդավարությունը թույլ է տալիս, որ Դաշնակցության շարքերը բաց, անկաշկանդ, երբեմն անխնա քննադատեն իրենց ղեկավարությանը, բայց մենք ցանկացած ժողովից հետո դուրս ենք գալիս միասնական և լծվում ենք մեր որոշումներն իրագործելու գործին», - նշեց նա։

Грант Маргарян – мой старший товарищ, подобного нет и быть не может: Ишхан Сагателян о разногласиях с Маргаряном
13/06/2023 15:50
Грант Маргарян – мой старший товарищ, представитель Бюро АРФД в течение 20 лет, внесший большой вклад как в становление «Дашнакцутюн», так и становление государственности Армении и Арцаха. Между нами не может быть никаких разногласий, заявил сегодня на пресс-конференции Ишхан Сагателян, касаясь вопроса, есть ли разногласия между ним и Грантом Маргаряном.
«Все подобные разговоры не соответствуют действительности. Я слышал такие разговоры: подобного нет и быть не может. Много разговоров о том, что собрание АРФД проходило в жаркой атмосфере. Да, все собрания АРФД проходят в такой атмосфере, особенно это, поскольку ни один дашнак не может оставаться спокойным в условиях царящей в нашей стране ситуации. Да у нас бывают очень бурные обсуждения, внутренняя демократия в партии позволяет членам АРФД открыто, нескованно, иногда беспощадно критиковать свое руководство, но после любого заседания мы выходим едиными и приступаем к реализации наших решений», - сказал он.