Այս պահին բանակցային գործընթացում երկու կողմն էլ ադրբեջանական շահն են պաշտպանում. Հայկ Մամիջանյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն այսօր հիշեցրեց Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը, ով Հանրապետության հրապարակից հայտարարել էր, որ Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման պարագայում կարծիք է հարցնելու հենց նույն հրապարակից:
«Անցան տարիներ ու Նիկոլ Փաշինյանը ստեց», - ԱԺ հայտարարությունների ժամին ասաց Մամիջանյանը:
Նրա խոսքով՝  այս պահին ՀՀ իշխանությունը բանակցում է առանց որևէ երաշխիքի Արցախի բնակչության՝ Ադրբեջանի կազմում հայտնվելը:
Մամիջանյանը հայտարարեց, թե այս պահին Հայաստանի  քաղաքացիները հնարավորություն ունեն ստորագրությամբ հայտնելու իրենց անհամաձայնությունն  իշխանությունների գործողություններին, իսկ շատ մոտ ապագայում, երբ «պայքարի ղողանջը զրնգա», փողոցում ցույց տալու, թե ով է մեր երկրի տերը:
«Մեկ էլ՝ բոլոր նրանց համար, ովքեր փորձում են ստելով, խաբելով մեր  քաղաքացիներին ասել, որ այս, իբր, բանակցային գործընթացի (իսկ իրականում Ադրբեջանի ուլտիմիատումների կատարման) այլընտրանքը պատերազմն է՝  սուտ է, չհատավաք,  այս բանակցային գործընթացի այլընտրանքն այնպիսի բանակցային գործընթացն է, որտեղ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ներկայացուցիչները միջազգային միջնորդների ներգործությամբ հնարավորություն կտան հայկական  շահի պահպանության: Իսկ այս պահին բանակցային գործընթացում  երկու կողմն էլ ադրբեջանական շահն են պաշտպանում», - հավելեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավարը:

Сейчас в переговорном процессе обе стороны защищают азербайджанский интерес – Айк Мамиджанян
Руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян напомнил сегодня слова Никола Пашиняна, который заявил в ходе митинга на площади Республики, что если будет вариант урегулирования карабахского конфликта, то он спросит мнение у присутствующих на этой площади.
«Прошли годы и Никол Пашинян соврал», - заявил сегодня на брифинге Мамиджанян.
По его словам, на данный момент власти Армении без какой-либо гарантии ведут переговоры о том, что Арцах окажется в составе Азербайджана.
Мамиджанян заявил, что сейчас у граждан Армении есть возможность своей подписью выразить несогласие с действиями властей, а в ближайшее время, когда начнется борьба, на улице продемонстрировать, кто хозяин нашей страны.
«И еще для всех тех, кто пытается ложью, обманом сказать нашим гражданам что якобы альтернативой переговорному процессу (а в действительности выполнения ультиматумов Азербайджана) является война. Это ложь, не верьте, альтернативой этому переговорному процессу является такой альтернативный переговорный процесс, где представители Армении и Азербайджана под воздействием международных посредников предоставят возможность защиты армянского интереса. А сейчас в переговорном процессе обе стороны защищают азербайджанский интерес», - сказал он.