Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչները վաղը կայցելեն Երասխ
Հայաստանում հավատարմագրված միջազգային դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչները վաղը կայցեն Երասխի այն հատված, որի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը ագրեսայի է դիմել, այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը:
ԱԳ նախարարի խոսքով՝ Երասխի այդ հատված այսօր մեկնել է ԵՄ մշտադիտարկման առաքելությունը:
«Վաղը մեր հրավերով այնտեղ ներկա կգտնվեն նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված միջազգային դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ: Հարցը կպահենք նրանց ուշադրության կենտրոնում», - ասաց Միրզոյանը:
Հիշեցնենք՝ Ադրբեջանի ԶՈւ-ն հունիսի 14-ին՝ ժամը 11:45-ի սահմաններում, կրակ է բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի:

Представители аккредитованных в Армении дипломатических миссий посетят завтра Ерасх
Представители аккредитованных в Армении дипломатических миссий иностранных государств посетят завтра тот участок Ерасха, который был обстрелян азербайджанской стороной, заявил сегодня в парламенте министр иностранных дел Арарат Мирзоян.
По словам главы МИД, сегодня миссия наблюдателей ЕС отправилась на этот участок Ерасха.
«Завтра, по нашему приглашению, там будут находится представители аккредитованного в Армении международного дипломатического корпуса. Мы будем держать этот вопрос в центре их внимания», - сказал Мирзоян.
Напомним, 14 июня, в 11:45, ВС Азербайджана открыли огонь в направлении строящегося с привлечением иностранных инвестиций металлургического завода в Ерасхе, в результате чего ранения получили двое иностранных граждан.