«Ժողովուրդ». Փաշինյանը չի վստահում սեփական թիմին․ իշխանական պատգամավորները հանդիպումներից առաջ ոտքից-գլուխ ստուգվում են
14/06/2023 10:11
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումներն իսկական փորձություն և գլխացավանք են «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների համար:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ամեն անգամ, երբ իշխող ֆրակցիայի պատգամավորները հանդիպում են Նիկոլ Փաշինյանի հետ, նիստ են անում, վարչապետի անվտանգության աշխատակիցները պահանջում են, որ պատգամավորների հեռախոսները և «խելացի» ժամացույցները հավաքվեն: Հավանաբար, Փաշինյանն այնքան է երկյուղում, որ անգամ չի վստահում իր թիմակիցներին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի այս լուրը հաստատեց նաև ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը՝ պարզաբանելով. «Այո՛, նիստերից առաջ պատգամավորների հեռախոսները հավաքում են: Եթե ժամացույց ասելով՝ նկատի ունեք «խելացի» ժամացույցները, այո՛, դրանք էլ են հավաքում»: Աղազարյանը բացատրեց, որ ԱԺ պատգամավորներից հեռախոսները հավաքելու պատճառն այն է, որ «նրանք չշեղվեն, կենտրոնանան նիստում քննարկվող հարցերի վրա և «Տիկ-Տոկ» չմտնեն»:
Փաստորեն, ՔՊ-ականները, ըստ ՔՊ խմբակցության պատգամավորի, «Տիկ-Տոկ» ժամանցային հարթակի սիրահարներ են ու անգամ վարչապետի հետ հանդիպումների ժամանակ են մտնում: Իսկ իրականում պարզ է, որ, բացի «Տիկ-Տոկ»-ից, Նիկոլ Փաշինյանը չի վստահում սեփական թիմին, և իշխանական պատգամավորները ստուգվում են հանդիպումներից առաջ ոտքից-գլուխ»։

«Жоховурд»: Пашинян не доверяет собственной команде, перед встречами депутатов проверяют с ног до головы
14/06/2023 11:30
Встречи с председателем правления партии «Гражданский договор» Николом Пашиняном становятся настоящим испытанием и головной болью для депутатов фракции «Гражданский договор», пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, каждый раз, когда депутаты правящей фракции встречаются с Николом Пашиняном, проводят заседание, сотрудники службы безопасности премьер-министра требуют, чтобы они сдали телефоны и смарт-часы. По всей вероятности, Пашинян так боится, что не доверяет даже членам своей команды.
«Эту информацию в беседе с нами подтвердил депутат фракции «Гражданский договор» Овик Агазарян, уточнив: ″Да, перед заседаниями забирают телефоны депутатов, а также смарт-часы″. Агазарян объяснил, что это делается для того, чтобы депутаты ″не отвлекались, сконцентрировались на обсуждаемых вопросах и не входили в TikTok″.
Фактически, депутаты «Гражданского договора», по словам депутата, любители TikTok и даже во время встреч с премьер-министром пользуются этим приложением. А в действительности ясно, что помимо TikTok, Никол Пашинян просто не доверяет своей команде и депутатов правящей фракции проверяют с ног до головы перед встречами», - пишет газета.