Երասխում վիրավորված հնդիկների վիրահատություններն անցել են բարեհաջող. նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության. ԱՆ
Երասխի մետալուրգիական գործարանի շինարարական աշխատանքներում ներգրավված և ադրբեջանական կողմի կրակոցներից վիրավորված երկու օտարերկրացիների վիրահատություններն ավարտվել են, հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Վիրահատություններն անցել են բարեհաջող, նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Հիշեցնենք՝ այսօր Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ ադրբեջանական կրակի հետևանքով վիրավորում էին ստացել գործարանի կառուցման շինարարական աշխատանքներում ներգրավված Հնդկաստանի քաղաքացիներ Մուհամադ Ասիֆը և Միրհասան Սահաջանը:

Операция раненых в Ерасхе граждан Индии прошла успешно: их состояние оценивается как средней тяжести – Минздрав Армении
Операция двух раненых в результате обстрела ВС Азербайджана иностранцев, вовлеченных в строительные работы металлургического завода в Ерасхе, завершилась, сообщает министерство здравоохранения Армении.
Операция прошла успешно, их состояние оценивается как средней тяжести.
Напомним, сегодня в результате открытого с азербайджанской стороны огня в направлении строящегося за счет иностранных инвестиций в Ерасхе металлургического завода ранение получили двое граждан Индии, вовлеченных в строительные работы завода – Муххамад Асиф и Мирхасан Сааджан.