Հայկական կողմը բանակցությունների սեղանի շուրջ շարունակելու է առաջ մղել խաղաղության օրակարգը` պաշտպանելով մեր երկրի սուվերեն տարածքը. Սուրեն Պապիկյան
14/06/2023 16:49
Ադրբեջանը վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում մշտապես կեղծ տեղեկատվություն տարածելով` հենք է ստեղծում, որ կարողանա իր իսկ կողմից գործած սադրիչ գործողությունները ներկայացնել իբրև հայկական կողմի նախահարձակ գործողություններ, Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«ՊՆ-ն մշտապես հանդես է գալիս պատշաճ հաղորդագրություններով ու այն, ինչ տեղի է ունենում սահմանին, ներկայացնում է մեր հանրութանը», - ասաց նախարարը:
Պապիկյանի խոսքվ`այս ամենի պատճառն ադրբեջանական կողմի նպատակներն են` ի ցույց դնելու, որ հայկական կողմը որոշակի ագրեսիվ գործողությունների միտում ունի:
«Նման բան չկա, հայկական կողմը բանակցությունների սեղանի շուրջ շարունակելու է առաջ մղել խաղաղության օրակարգը,  իհարկե, նաև պաշտպանելով մեր երկրի սուվերեն տարածքը», - ընդգծեց Պաշտպանության նախարարը:

Армянская сторона продолжит продвигать мирную повестку, защищая суверенную территорию нашей страны – Сурен Папикян
14/06/2023 17:39
Азербайджан на протяжении последней недели постоянно распространяет дезинформацию, создает почву, чтобы оправдать свои провокационные действия, представить их якобы как действия армянской стороны, заявил сегодня в парламенте министр обороны Армении Сурен Папикян.
«Минобороны Армении постоянно выступает с надлежащими заявлениями и информирует общество о том, что происходит на границу», - сказал министр.
По словам Папикяна, причиной всего этого являются цели азербайджанской стороны, стремление показать, что армянская сторона, якобы, стремится к определенным агрессивным действиями.
«Однако ничего подобного нет, армянская сторона продолжит продвигать за столом переговоров мирную повестку, конечно, защищая также суверенную территорию нашей страны», - подчеркнул министр обороны.