Պակիստանը կարող է Հայաստանի հետ դիվանագիտական ​​հարաբերություններ հաստատել Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրումից հետո. Շահբազ Շարիֆ
15/06/2023 21:10
Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆը գոհունակություն է հայտնել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ բանակցությունների կապակցությամբ։
«Ուրախ եմ, որ արդեն բանակցություններ են ընթանում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի շուրջ։ Պակիստանն այն երկրներից է, որը Հայաստանի հետ դիվանագիտական ​​հարաբերություններ չի հաստատել, և դա մեր բարոյական պարտքն է։ Միայն այն բանից հետո, երբ դուք խաղաղության պայմանագիր կկնքեք Հայաստանի հետ, մենք կարող ենք կրկին քննարկել այդ հարցը ձեր համաձայնությամբ», - ասել է Շարիֆը՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ բանակցություններից հետո։

Пакистан может наладить дипотношения с Арменией после заключения мирного договора между Баку и Ереваном – Шахбаз Шариф
15/06/2023 20:37
Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф выразил удовлетворение мирными переговорами между Азербайджаном и Арменией.
«Рад, что уже идут переговоры по мирному соглашению Азербайджана с Арменией. Пакистан является одной из стран, не установивших дипломатических отношений с Арменией, и это - наш моральный долг. Только после того, как вы подпишите мирное соглашение с Арменией, мы с вашего согласия можем вновь рассмотреть этот вопрос», - сказал Шариф по итогам переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.