ԱԳՆ-ում ՌԴ դեսպանին ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը՝ Հակարի կամրջի մոտ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ
16/06/2023 19:55
Երեկ Հակարի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավվածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ Հայաստանը դժգոհություն է հայտնել Ռուսաստանի դեսպանին։ Այդ մասին Aysor.am-ին հայտնել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
«Երեկ Հակարի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավվածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի հետ այսօր ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը։
Կոչ է արվել ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ քայլերը՝ միջադեպի հանգամանքները պարզելու և իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ»,- նշել են ՀՀ ԱԳՆ-ից:

МИД Армении выразил послу России резкое недовольство в связи с инцидентом с вовлечением российских миротворцев на мосту Акари
16/06/2023 19:59
В связи со вчерашним инцидентом с вовлечением российских миротворцев у моста Акари в МИД Армении состоялась встреча с послом России в Армении, в ходе которой было представлено резкое недовольство Армении относительно данного инцидента.
«Озвучен призыв предпринять все необходимые шаги для выяснения обстоятельств инцидента и исправления ситуации», - заявили Aysor.am в МИД Армении.
Напомним, что 15 июня в 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвижения в направлении моста Акари в Лачинском коридоре с целью установки флага на территории Армении.
Как заявили в пресс-службе СНБ, в результате предпринятых армянской стороной действий попытка продвижения азербайджанских военнослужащих и установки на территории Армении флага была пресечена.