Պատահական չէ, որ Արմեն Աշոտյանին կալանավորեցին այս փուլում, երբ հակառակորդը նոր ռազմական ագրեսիայի համար նախապատրաստություններ է իրականացնում. «Վերածնող Հայաստան»
16/06/2023 16:06
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին կալանավորելու կապակցությամբ։
«Այսօր ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին 2 ամիս ժամկետով կալանավորելու մասին որոշում կայացրեց:
Իշխանությունների ձեռագիրը չի փոխվել. շինծու քրեական գործերի միջոցով փորձում են մեկուսացնել բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իրական ու վճռական պայքար են մղում իրենց ապօրինությունների ու կամայականությունների, հակապետական ու հակազգային քայլերի դեմ:
Պատահական չէ, որ Արմեն Աշոտյանի կալանավորման որոշումը կայացվեց հենց այս փուլում, երբ հակառակորդը նոր ռազմական ագրեսիայի համար տեղեկատվական-քարոզչական նախապատրաստություններ է իրականացնում, սաստկացնում հարկադրանքը բանակցային սեղանի շուրջ, իսկ Հայաստանի գործող իշխանությունները պատրաստվում են նոր զիջումների:
Զուգահեռաբար, դատաիրավական համակարգին գործիք դարձնելով և նման շոուներ ապահովելով՝ Փաշինյանն ու իր թիմը փորձում են շեղել հանրության ուշադրությունը Հայաստանի ու Արցախի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներից:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ կոչ ենք անում.
- Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի մեր հայրենակիցներին՝ իրենց ձայնը բարձրացնել՝ հանուն հայրենիքի ու պետության, համախմբվել արտաքին անվտանգային մարտահրավերներին դիմակայելու գաղափարի շուրջ, պայքարել Հայաստանը բռնապետություն դարձնող այս իշխանությունների դեմ:
- Ընդդիմադիր բոլոր ուժերին՝ գերակա դարձնել համախմբման ու միասնական ճակատով գործելու օրակարգը՝ առաջնահերթություն դիտելով գործող իշխանությունների օր առաջ հեռացումը՝ հանուն մեր պետության ներկայի և ապագայի:
- Միջազգային հանրությանը և հատկապես ժողովրդավարությունն արժեք հռչակած պետություններին, Հայաստանում հավատարմագրված նրանց դեսպաններին՝ դիրքորոշում արտահայտել բացահայտ քաղաքական հետապնդում հանդիսացող այս դեպքի և ընդհանրապես՝ իշխանությունների թելադրանքով գործող դատաիրավական համակարգի գործունեության հետ կապված:

Не случайно Армена Ашотяна арестовали именно тогда, когда враг готовится к новой военной агрессии – партия «Возрождающаяся Армения»
16/06/2023 17:05
Партия «Возрождающаяся Армения» распространила заявление в связи с арестом заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна.
«Сегодня Антикоррупционный суд вынес решение об аресте заместителя председателя РПА Армена Ашотяна сроком на 2 месяца.
Почерк властей не изменился: посредством сфабрикованных уголовных дел они пытаются изолировать всех тех людей, которые ведут настоящую и решительную борьбу против их беззаконий и произвола, антигосударственных и антинациональных шагов.
Не случайно решение об аресте Армена Ашотяна принято именно на этом этапе, когда противник осуществляет информационно-пропагандистскую подготовку для новой военной агрессии, ужесточает принуждение за столом переговоров, а власти Армении готовятся к новым уступкам.
Параллельно с этим, превратив судебно-правовую систему в инструмент и обеспечивая подобные шоу, Пашинян и его команда пытаются отвлечь внимание общества от происходящих вокруг Армении и Арцаха развитий.
Учитывая вышеизложенное, призываем
- наших соотечественников в Армении, Арцахе и Диаспоре – поднять свой голос во имя Родины и государства, объединиться вокруг идеи противостояния внешним вызовам безопасности, бороться против этой власти, превращающей Армению в диктатуру.
- все оппозиционные силы – сделать повестку консолидации и действий единым фронтом приоритетной, рассматривая в качестве первоочередной задачи скорейшее отстранение действующей власти во имя настоящего и будущего нашего государства.
- международное сообщество и особенно государства, провозгласившие демократию ценностью, аккредитованных в Армении послов этих стран – выразить позицию относительно этого случая, являющегося явным политическим преследованием, и вообще – о действующей под диктовку этой власти судебно-правовой системе», - говорится в заявлении.