Փաստաբանները քայլերթ են սկսել դեպի ԵՄ պատվիրակության գրասենյակ
Փաստաբաններն այսօր  Փաստաբանների պալատից քայլերթ են սկսել դեպի ԵՄ պատվիրակության գրասենյակ։ Նրանք բողոքում են փաստաբանների նկատմամբ կիրառվող բռնության դեպքերի կապակցությամբ:
Փաստաբանների պալատի անդամ Հայկ Հարությունյանը հայտարարեց, որ վերջին շրջանում փաստաբանների նկատմամբ բռնության երկրորդ դեպքն է գրանցվել և եթե այդ արատավոր պրակտիկայի դեմ պայքար չմղվի, նման դեպքերը կարող են կրկնվել:
Հիշեցնենք, որ օրերս Ոստիկանության կենտրոնի բաժանմունքում բռնություն էր կիրառվել փաստաբան Կարեն Ալավերդյանի նկատմամբ։

Адвокаты начали шествие к офису представительства ЕС в Армении
Сегодня адвокаты организовали шествие к офису представительства ЕС в Армении. Они проведут акцию протеста перед офисом Евросоюза с требованием отреагировать на случаи применения насилия к адвокатам.
Председатель Палаты адвокатов Армении Айк Арутюнян заявил, что за последнее время зафиксирован уже второй случай насилия и если против этой порочной практики не будет вестись борьба, подобные случаи могут повторится.
Напомним, на днях в отделении полиции было применено насилие в отношении адвоката Карена Алавердяна, когда он отстаивал интересы своего подзащитного.