«Փաստ». Հենց Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի որևէ բնակավայր է գնում, այդտեղ կյանքը պարզապես կաթվածահար է լինում
17/06/2023 11:00
«Փաստ» թերթը գրում է. «Հենց Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի որևէ բնակավայր է գնում, այդտեղ կյանքը պարզապես կաթվածահար է լինում, քանի որ աննախադեպ կերպով ուժեղացվում է անվտանգությունը: Օրեր առաջ այդ վիճակում էր Գյումրին, երեկվանից տեղեկություններ էինք ստանում, որ խայտառակ վիճակ է Դիլիջանում, մասամբ՝ նաև Իջևանում:
Բանն այն է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը երկօրյա քաղաքական ժողով էր պլանավորել Դիլիջանում, որին նախատեսվում էր նաև Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությունը: Եվ ահա, մեր տեղեկություններով, երեկ առավոտից, չնայած Փաշինյանը դեռ կառավարության նիստ էր վարում, մարզում արդեն պատրաստվում էին:
Ի մասնավորի, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, Դիլիջանում և Հաղարծինում պարզապես «արտակարգ վիճակ» էր. ի մի էին բերվել ոչ միայն Տավուշի մարզի իրավապահները, այլև մեծաքանակ «օժանդակ ուժեր» Երևանից»։

«Паст»: Как только Никол Пашинян посещает какой-то населенный пункт, там полностью парализуется жизнь
17/06/2023 11:00
Газета «Паст» пишет, что как только Никол Пашинян едет в какой-то населенный пункт, там просто парализуется жизнь, поскольку беспрецедентно усиливается безопасность. Несколько дней назад в такое положение царило в Гюмри, а со вчерашнего дня поступала информация о том, что безобразная ситуация сложилась в Дилижане, а также частично в Иджеване.
«Дело в том, что партия «Гражданский договор» решила провести двухдневное политическое собрание в Дилижане, в котором предусматривается также участие Никола Пашиняна. По нашим сведениям, со вчерашнего утра, несмотря на то что Пашинян проводил заседание правительства, в области уже готовились к его визиту.
В частности, как передают наши источники, в Дилижане и Агарцине просто было «чрезвычайное положение»: были приведены в готовность не только правоохранители Тавушской области, но и многочисленные «дополнительные силы» из Еревана», - пишет газета.