ԵԽ պատգամավորները կայցելեն Հայաստան՝ գնահատելու անվտանգային իրավիճակը
Եվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթահանձնաժողովի պատվիրակությունը հունիսի 19-ից 22-ը կժամանի Հայաստան։
Պատգամավորների այցի հիմնական նպատակն է գնահատել Հայաստանում անվտանգային իրավիճակը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև ծանոթանալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև միջազգային սահմանի հայկական կողմի երկայնքով անվտանգության իրավիճակը դիտարկելու և զեկուցելու նպատակով փետրվարին տեղակայված Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը։
Պատվիրակությունը կհանդիպի Հայաստանի կառավարության և խորհրդարանի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ԵՄ անդամ երկրների դեսպանների հետ։

Делегация Европарламента посетит Армению для оценки ситуации с безопасностью
Делегация подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны с 19 по 22 июня будет находиться в Армении.
Основная цель визита депутатов – оценка ситуации с безопасностью в Армении, процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, а также ознакомление с деятельностью гражданской миссии ЕС, дислоцированной в Армении в феврале этого года для мониторинга ситуации на армянской стороне международной границы между Арменией и Азербайджаном и подготовки доклада.
В ходе визита запланированы встречи с представителями правительства и парламента Армении, а также с послами стран-членов ЕС.