ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում նպաստում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն. Արմեն Գրիգորյան
20/06/2023 15:11
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը: Ա. Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում և ընդգծել, որ այն նպաստում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն:
Նատալի Լուազոն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ամրացնելու համար անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ մասնավորապես Հայաստանի համար նման դժվարին քաղաքական պայմաններում:

Деятельность миссии наблюдателей ЕС в Армении способствует стабильности и безопасности в регионе – Армен Григорян
20/06/2023 15:39
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с делегацией, возглавляемой председателем подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны Натали Луазо, сообщает Совбез Армении.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что двусторонние отношения Армения – ЕС стабильно развиваются, в том числе в сфере безопасности. Армен Григорян высоко оценил деятельность гражданской миссии наблюдателей ЕС в Армении и подчеркнул, что она способствует созданию стабильности и безопасности в регионе.
Натали Луазо поблагодарила за прием и отметила, что для укрепления двусторонних дружеских отношений и сотрудничества необходимо предпринять действенные шаги, в частности, в таких сложных для Армении политических условиях.