«Հրապարակ». Արման Թաթոյանը հարմար թեկնածուներից է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ամիսներ շարունակ լուրեր են շրջանառվում, որ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը հնարավոր է մասնակցի Երևանի ընտրություններին: Նրա հրաժարականից ի վեր տարբեր քաղաքական ուժեր և անձինք նրան համոզում են մտնել քաղաքականություն, սակայն նա մերժում է: Իսկ Երևանի ընտրություններին մասնակցելու հարցում էլ օրեր առաջ մեր լրագրողին ասել էր, որ առաջարկ ստացել է, սակայն դեռ որոշում չի կայացրել:
Վերջին օրերին տարբեր աղբյուրներից ինֆորմացիա ենք ստանում, որ Թաթոյանը որոշում է կայացրել, և նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում այդ ուղղությամբ։ Փորձ է արվում Թաթոյանի շուրջ լայն կոնսոլիդացիա ձևավորել։ Ըստ էության, նա համարվում է այն կոմպրոմիսային թեկնածուն, որի դեպքում կարող է մի քանի ուժ միավորվել և միասնական թեկնածու առաջադրել: Իհարկե, իշխանությունը փորձելու է ջլատել դաշտը և հնարավորինս շատ թեկնածուներ մտցնել խաղի մեջ, որ այդ ուժերը միմյանցից ձայներ խլեն, և ընդդիմության ձայները փոշիանան` նպաստելով ՔՊ-ի հաղթանակին:
Բայց ընդդիմության որոշ գործիչներ հասկանում են դա և ամեն ինչ անում են իշխանությունների պլանները ձախողելու համար: Այս առումով Թաթոյանը հարմար թեկնածուներից է: Սակայն երեկ Թաթոյանը մեր զանգերին և հաղորդագրություններին այդպես էլ չպատասխանեց»։

«Грапарак»: Арман Татоян может принять участие в выборах
Газета «Грапарак» пишет, что уже нескольких месяцев муссируются слухи о том, что бывший омбудсмен Арман Татоян, возможно, будет участвовать в выборах Еревана. После его отставки различные силы и деятели убеждают его войти в политику, но он отказывается. А в вопросе участия в выборах Еревана несколько дней назад он сказал нашему журналисту, что получил предложение, но пока не принял решения.
«В последние дни мы получаем информацию из разных источников, что Татоян принял решение, и в этом направлении ведутся подготовительные работы. Предпринимается попытка сформировать широкую консолидацию вокруг Татояна. По сути, он считается тем компромиссным кандидатом, вокруг которого могут объединиться несколько сил. Конечно, власти попытаются ослабить поле и ввести в игру как можно больше кандидатов, чтобы распылить голоса оппозиции, способствуя победе «Гражданского договора».
Однако некоторые оппозиционные деятели понимают это и делают все, чтобы провалить планы властей. В этом смысле Татоян – подходящий кандидат. Однако вчера Татоян так и не ответил на наши звонки и сообщения», - пишет газета.