2018-ին գալով իշխանության՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյանն ուլտիմատում է դրել համանախագահների առաջ (Տեսանյութ)
21/06/2023 13:14
2018 թվականին գալով իշխանության՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյանն ուլտիմատում է դրել համանախագահների առաջ: Այս մասին այսօր հայտարարեց ԱԺ պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը:
«Պատերազմից խուսափելու և իրական ագրեսորի բացահայտման տեսանկյունից, չեմ կարող չհիշատակել Փաշինյանի կողմից Դուշամբեում զոհած, իսկ իրականում ներքաղաքական դիվիդենտների համար զիջման տված Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի  պայմանավորվածությունները: Թարմացնեմ բոլորիս հիշողությունը: Հայտնի դարձավ, որ 2018 թվականին Փաշինյանն Ալիևին խնդրել է իջեցնել լարվածությունը շփման գծի երկայնքով՝ պատճառաբանելով, որ ունի ներքաղաքական խնդիրներ լուծելու: Փառք Աստծո, դրա արդյունքում հայ զինվորի կյանքեր են փրկվել, բայց դրա դիմաց Փաշինյանը հրաժարվել է Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի  պայմանավորվածություններից, որոնք հնարավորություն էին տալիս շփման գծի երկայնքով մշտադիտարկման սարքեր կիրառել, որի արդյունքում ավելի շատ կյանքեր կարող էին փրկվել», - շեշտեց նա:

В 2018 году придя к власти, Никол Воваевич Пашинян поставил перед ультиматумом сопредседателей – Айк Мамиджанян
21/06/2023 14:25
В 2018 году придя к власти, Никол Воваевич Пашинян поставил сопредседателей перед ультиматумом, заявил сегодня на пресс-конференции руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«С точки зрения избегания войны и разоблачения реального агрессора, не могу не упомянуть о договоренностях, достигнутых в Вене и Санкт Петербурге, которые Пашинян принес в жертву в Душанбе, а в действительности пошел на уступку для политических дивидендов. Хочу освежить всем память. Как стало известно, в 2018 году Пашинян просил Алиева снизить напряженность на линии соприкосновения, мотивировав это тем, что ему нужно решить политические проблемы. Слава Богу, что в результате этого были спасены жизни армянских солдат, но в обмен на это Пашинян отказался от договоренностей в Вене и Санкт-Петербурге, которые давали возможность установить вдоль всей линии соприкосновения камеры наблюдения, в результате чего могли быть спасены больше жизней», - отметил Мамиджанян.