ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի պատվիրակությունը շրջել է զորամասերից մեկի տարածքում
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են՝ Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ ժամանած ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 21-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին։
«Նույն օրը պատվիրակության անդամներն այցելել են Արմավիրի ուսումնական կենտրոն։ Հյուրերին մանրամասներ է ներկայացվել կենտրոնի պատմության, կառուցվածքի և գործունեության վերաբերյալ։ Պատվիրակության անդամների հետ քննարկվել են նաև արհեստավարժ սերժանտական կազմի պատրաստման գործընթացին առնչվող հարցեր, ինչը նույնպես ուսումնական կենտրոնի առաջնահերթություններից է:
Ադյուտանտ գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է զորամասի տարածքում, ծանոթացել զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, ուսումնանյութական բազային և առօրյային:
Հայաստանի և Կանզասի միջև փոխգործակցության 20-ամյակի կապակցությամբ Հայաստան է այցելում նաև Կանզասի նահանգապետ Լորա Քելին»:

Делегация Национальной гвардии штата Канзас посетила учебный центр в Армавире
В рамках мероприятий, посвященных 20-летию установления сотрудничества между Арменией и Канзасом, прибывшая в Армению делегация во главе с генерал-адъютантом, командиром Национальной гвардии, бригадным генералом штата Канзас США Майклом Венерди 21 июня посетила военный пантеон «Ераблур» и воздала дань уважения памяти армянских сынов, отдавших свои жизни за Родину, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В тот же день члены делегации посетили учебный центр в Армавире. Гостям были представлены подробности истории формирования, структуры и деятельности центра. С членами делегации были обсуждены также вопросы, касающиеся процесса подготовки профессионального сержантского состава, что также входит в приоритеты учебного центра.
Делегация во главе с генерал-адъютантом Майклом Венерди обошла территорию воинской части, ознакомилась с социально-бытовыми условиями и распорядком военнослужащих, учебно-материальной базой.
По случаю 20-летия установления сотрудничества между Арменией и Канзасом в Армении находится также губернатор штата Канзас Лора Келли.