Փաշինյանն այլևս մեր պետության համար որևէ օգտակար բանով չի զբաղվելու, նա պետք է վաղուց հեռացված լիներ երկրի կառավարումից․ Լևոն Զուրաբյան
21/06/2023 14:49
44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում Նիկոլ Փաշինյանի բեմադրած շոուն վերահաստատեց իմ այն պնդումը, որ վերջինս այլեւս մեր պետության համար որեւէ օգտակար բանով չի զբաղվելու եւ իր կյանքի մնացորդը նվիրելու է մեր ժողովրդի եւ պատմության առաջ աղետաբեր պատերազմի իր մեղքերը մաքրելու եւ արդարանալու անպտուղ գործին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀԱԿ անդամ Լևոն Զուրաբյանը։
«Քննիչ հանձնաժողովի գլխավոր խնդիրը պետք է լիներ պարտության պատճառները հայտնաբերելը եւ մեղավորներին պատասխանատվության կանչելը։ Խոսքը ե՛ւ պատերազմական ջանքերի, ե՛ւ զինամթերքի ու սպառազինությունների մատակարարման, ե՛ւ հետախուզության, ե՛ւ մոբիլիզացիայի, ե՛ւ ռազմական լոգիստիկայի կազմակերպման մասին է, որի գլխավոր պատասխանատուն եղել է ոչ այլ ոք, քան ինքը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը նաեւ պետք է վաղուց հեռացված լիներ երկրի կառավարումից՝ այդ ամենը ձախողելու համար։
Այն հանգամանքը, որ Փաշինյանը իր ցուցմունքի մեջ կենտրոնանում է միայն հենց դիվանագիտական գործընթացի վրա, միեւնույն ժամանակ՝ ե՛ւ այլ բնագավառներում տապալման պատասխանատվութնունից խուսափելու փորձ է, ե՛ւ ենթագիտակցական խոստովանություն, որ առաջին հերթին հենց դիվանագիտության ձախողմամբ է նա այս աղետը բերել մեր ժողովրդի վրա։
Հասարակությանն ապակողմնորոշելու եւ մանիպուլացնելու նպատակով ելույթի երկարաշունչ «գիտակցության հոսքում» նա այնքան սուտ եւ տգիտություն է արտահայտել, որ այդ ամենին հանգամանալից կանդրադառնամ առանձին հոդվածով», - գրել է Լևոն Զուրաբյանը։

Пашинян больше не будет заниматься ничем полезным для нашего государства, он давно должен был быть отстранен от управления страной – Левон Зурабян
21/06/2023 17:38
Инсценированное Николом Пашиняном шоу в следственной комиссии парламента по изучению обстоятельств 44-дневной войны подтвердило мое утверждение в том, что последний больше не будет заниматься ничем полезным для нашего государства и посвятит остаток своей жизни бесплодному делу очищения от своих грехов и оправдания перед нашим народом и историей за катастрофическую войну. Об этом написал на своей странице в Facebook заместитель председателя «Армянского национального конгресса» Левон Зурабян.
«Главной задачей следственной комиссии должно было стать выявление причин поражения и привлечение к ответственности виновных. Речь идет и о военных усилиях, и об организации снабжения боеприпасами и вооружением, разведки, мобилизации, военной логистики, главным ответственным чего был никто иной, как сам премьер-министр Никол Пашинян, который давно должен был быть отстранен от управления страной – за провал всего этого.
То, что Пашинян в своих показаниях акцентирует внимание лишь на дипломатическом процессе, является одновременно и попыткой уйти от ответственности за неудачи в других сферах, и подсознательным признанием того, что прежде всего именно провалом дипломатии он навлек эту беду на наш народ.
Преследуя цель дезориентации общества и манипулирования им, он в «потоке сознания» своей пространной речи высказал столько лжи и показал такое невежество, что я подробно коснусь всего этого в отдельной статье», - написал Левон Зурабян