Արմեն Աշոտյանին կալանքի տանելու իշխանական օպերացիան երկար պլանավորման ճանապարհ է անցել․ Աբրահամյան
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին կալանքի տանելու իշխանական օպերացիան երկար պլանավորման ճանապարհ է անցել: Դրանում համոզված է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․«Թվում է, որ կանխատեսելի էր ազատությունից զրկելով՝ Աշոտյանին լռեցնելու իշխանական մոլուցքը, մյուս կողմից` քաղբանտարկյալների շարքը նման կալիբրի գործիչով համալրելը ցույց է տալիս, որ ներքին վախերն ու ճշմարտության հետ չառերեսվելն իշխանությանը ստիպում է գնալ արկածախնդրության ճանապարհով:
Արմենը շատ դժվարությունների ու փորձությունների միջով է անցել, անշուշտ, սա էլ կհաղթահարի, բայց մեկ է` իշխանության այս այլանդակ քայլն հենց իր համար հակառակ ֆունկցիա է կատարելու:

Операция власти по аресту Армена Ашотяна прошла путь долгого планирования - Абраамян
Операция власти по аресту заместителя главы Республиканской партии Армении Армена Ашотяна прошла путь долгого планирования, написал на своей странице в Facebook оппозиционный депутат Тигран Абраамян.
«Кажется, что одержимость власти заставить Ашотяна замолчать, лишив его свободы, была предсказуема, но, с другой стороны, пополнение рядов политзаключенных фигурой такого калибра показывает, что внутренние страхи и неспособность смотреть правде в глаза вынуждают власти идти по пути авантюры.
Армен прошел через множество трудностей и испытаний, бесспорно, он преодолеет и это, но одно можно сказать точно: этот безобразный шаг власти приведет для нее же к обратному  эффекту.