Վահե Ղազարյանի կինը պաշտոն է ստացել
«Հրապարակ»-ը տեղեկացել է, որ Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի կինը` Լուսինե Մելիքսեթյանը, պաշտոն է ստացել: Նա հունիսի 1-ին նշանակվել է Երևանի քաղաքապետարանի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի կրթության բաժնի պետի պաշտոնում:
Լրատվամիջոցը գրել է․ «Ղազարյանի կինն Իջևանի թիվ մեկ հիմնական դպրոցում քիմիայի ուսուցչուհի է եղել, սակայն ամուսնու՝ պաշտոն ստանալուց հետո, ինչպես տեսնում ենք, ընտանյոք հանդերձ տեղափոխվել են Երեւան եւ անգամ պաշտոնների են նշանակվում: Երևանի քաղաքապետարանից մեզ հետ զրույցում հաստատեցին այս տեղեկությունը՝ նշելով, որ Ղազարյանի կինն այդ պաշտոնում նշանակվել է հունիսի սկզբին:
Նշենք նաեւ, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովին ներկայացրած 2022 թ-ի գույքի, եկամուտների, ծախսերի եւ շահերի հայտարարագրի համաձայն՝ Վահե Ղազարյանի կինը՝ Լուսինե Մելիքսեթյանը, անցյալ տարի բնակարան է գնել, որի համար «ԱՐՄ ԿՈՆՍՏՐԱԿՏ 1» ընկերությանը, որպես փոխառություն, վճարել է 22 մլն դրամ։ Բանկում նա ունի 598 եվրո եւ 374 մլն դրամ, իսկ որպես կանխիկ միջոցներ հայտարարագրել է 2 մլն դրամ։ ՆԳ նախարարի կնոջ եկամուտը 2022 թվականին կազմել է 24 մլն դրամ, որից 22 մլն-ը հիփոթեքի վարկն է «Ամերիաբանկից», 2․4 մլն դրամը՝ աշխատավարձ Երեւանի քաղաքապետարանից»։

Супруга главы МВД Ваге Казаряна получила должность
Супруга министра внутренних дел Армении Ваге Казаряна – Лусине Меликсетян получила должность, сообщает «Грапарак». Она 1 июня назначена на должность начальника отдела образования административного района Норк-Мараш мэрии Еревана.
«Жена Казаряна была учителем химии в основной школе №1 Иджевана, однако после назначения мужа на должность, как видим, они всей семьей переехали в Ереван и даже назначаются на должности. В беседе с нами в мэрии Еревана подтвердили эту информацию, отметив, что жена Казаряна была назначена на эту должность в начале июня.
Отметим также, что согласно представленной в Комиссию по предотвращению коррупции Армении декларации об имуществе, доходах, расходах и интересах за 2022 год, супруга Ваге Казаряна – Лусине Меликсетян в прошлом году купила квартиру, за которую выплатила компании «АРМ КОНСТРАКТ 1» заем в размере 22 млн. драмов. В банке у нее 598 евро и 374 млн. драмов, а 2 млн. драмов она задекларировала наличными.
Доход супруги министра внутренних дел в 2022 году составил 24 млн. драмов, из них 22 млн. – ипотечный кредит из «Америабанка», в 2,4 млн. драмов – зарплата из мэрии Еревана», - пишет газета.