Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները  տեղեկություններ են հավաքագրում․ Արցախի ԱԱԾ-ն հորդորում է զգոն լինել
22/06/2023 19:04
Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները տեղեկություններ են հավաքագրում․ Արցախի ԱԱԾ-ն հորդորում է զգոն լինել
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է․
«Վերջին ժամանակահատվածում Ադրբեջանի հատուկ ծառայություններն իրականացնում են հեռախոսազանգեր Արցախի Հանրապետության հեռախոսահամարների բաժանորդներին և ներկայանալով որպես «Գելլափ» և այլ հայտնի սոցիոլոգիական ուսումնասիրություններ իրականացնող ու հարցումներ կատարող կազմակերպության, կամ Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակիցներ, հարցադրումներ են կատարում Արցախի արտաքին և ներքին քաղաքական կյանքի, սոցիալ-տնտեսական վիճակի, տիրող ընդհանուր իրավիճակի և տրամադրվածությունների վերաբերյալ՝ այդպիսով փորձելով կորզել իրենց անհրաժեշտ տեղեկությունները:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգությունը կոչ է անում նման հեռախոսազանգեր ստանալու դեպքում չպատասխանել տրվող հարցերին, քանզի նրանց կողմից հավաքագրվող տեղեկություններն օգտագործվում են ի վնաս մեր Հանրապետության:
Կասկածելի բնույթի զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»։

Спецслужбы Азербайджана пытаются выудить информацию у граждан Республики Арцах – СНБ Арцаха
«В последнее время спецслужбы Азербайджана звонят абонентам телефонных номеров Республики Арцах и представляются сотрудниками «Gallup» и других известных социологических и исследовательских компаний, министерства труда и социальных вопросов Республики Армения, задавая вопросы о внешне- и внутриполитической жизни Арцаха, социально-экономической ситуации, сложившейся общей ситуации и настроениях, пытаясь таким образом выудить нужную им информацию.
Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает не отвечать на вопросы при поступлении таких телефонных звонков, так как собранная ими информация используется во вред нашей Республике.
При поступлении звонков подозрительного характера немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Республики Арцах или звоните по номерам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в сообщении.