Վիգեն Խաչատրյանն իշխող վերնախավում ողջախոհությամբ և քաղաքական մտածողությամբ օժտված միակ անձնավորությունն էր. Լևոն Տեր-Պետրոսյան
22/06/2023 15:47
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ցավակցություն է հայտնել ԱԺ պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանի մահվան կապակցությամբ։
«Խորապես ցավում եմ մեր երկրի ներկայիս իշխող վերնախավում ողջախոհությամբ և քաղաքական մտածողությամբ օժտված միակ անձնավորության՝ Վիգեն Խաչատրյանի անժամանակ մահվան կապակցությամբ: Ունակություններ՝ որ նա դրսևորել է նորանկախ Հայաստանում իր զբաղեցրած բոլոր պաշտոններում: Ուստի անկեղծ ցավակցությունս եմ հայտնում Վիգենի հարազատներին, ընկերներին և բարեկամներին»,-ասված է Տեր-Պետրոսյանի ուղերձում:

В правящей элите Виген Хачатрян был единственным наделенным здравым смыслом и политическим мышлением человеком– Левон Тер-Петросян
22/06/2023 18:35
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян выразил соболезнования в связи со смертью депутата от фракции «Гражданский договор» Вигена Хачатряна.
«Глубоко опечален в связи с безвременной кончиной Вигена Хачатряна – единственного человека, наделенного здравым смыслом и политическим мышлением в нынешней правящей элите нашей страны. Способности, которые он демонстрировал на всех должностях, которые он занимал в Армении. Выражаю искренние соболезнования родным, близким и друзьям Вигена», - говорится в телеграмме соболезнования Левона Тер-Петросяна.
Напомним, накануне в возрасте 72-х лет от сердечного приступа скончался депутат от фракции «Гражданский договор» Виген Хачатрян.