Միսաք Մանուշյանը վերահուղարկավորվելու է Փարիզի Պանթեոնում. որոշումը Մակրոնինն է
Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանը կվերահուղարկավորվի Փարիզի Պանթեոնում, այս մասին հայտնել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լեկոռնուն։
«Ֆրանսիան և Հայաստանն ունեն ընդհանուր պատմություն և հինավուրց կապեր, ուստի պետք է պահպանել բարեկամությունը, ինչպես նաև հարաբերությունները՝ պաշտպանության ոլորտում», - Twitter-ում գրել է նա՝ հիշեցնելով, որ Ֆրանսիայում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
Ֆրանսիացի նախարարը նշել է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հրամանագրով՝ որոշվել է ֆրանսիական դիմադրության շարժման անվանի մարտիկ, Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանին վերահուղարկավորել Փարիզի Պանթեոնում։

Мисак Манушян будет перезахоронен в парижском Пантеоне: решение принято Эммануэлем Макроном
Национальный герой Франции, один из лидеров французского Сопротивления Мисак Манушян будет перезахоронен в парижском Пантеоне. Об этом сообщил министр вооруженных сил Франции Себастьян Лекорню.
«Франция и Армения имеют общую историю и древние связи, посему следует сохранить дружбу, а также отношения в сфере обороны», - написал Лекорню в своем микроблоге в Twitter, напомнив о том, что министр обороны Армении Сурен Папикян в эти дни находился в Франции.
Министр Вооруженных сил Франции отметил, что согласно указу президента Эммануэля Макрона, участник Движения Сопротивления, национальный герой Франции Мисак Манушян, будет перезахоронен в парижском Пантеоне.