Անվերապահ աջակցում եմ փաստաբանների այսօրվա մեկօրյա բողոքի ակցիային` գործադուլին․ Թաթոյան
Նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանն աջակցում է փաստաբանների գործադուլին։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան գրառմամբ։
«Անվերապահ աջակցում եմ փաստաբանների այսօրվա մեկօրյա բողոքի ակցիային` գործադուլին: Փաստաբանների նկատմամբ հատկապես վերջին ոտնձգությունները, դրանց  համար պատասխանատվության բացակայությունը, փաստաբանների նկատմամբ պետական մարմինների անթույլատրելի, այդ թվում` հրապարակային վիրավորական ձևակերպումներով վերաբերմունքը վկայում են Հայաստանում փաստաբանական գործունեության համակարգային վտանգների մասին:
Պետական իշխանության ողջ համակարգի հիմնարար պարտավորությունն է անկախ ու պաշտպանված փաստաբանական գործունեության ապահովումը: Չե՞ք մտածում, որ ինքներդ եք այդպիսի փաստաբանի կարիք ունենալու: Ի՞նչպես եք նսեմացնում այս կարևոր գործունեության դերը մեր երկրում:
Այնպես որ, ամբողջությամբ աջակցում եմ նաև Փաստաբանների պալատի բոլոր ջանքերին, որոնք ուղղված են փաստաբանական ինստիուտի պաշտպանությանը», - գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր փաստաբանները մեկօրյա բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ հրաժարվելով Հայաստանի Հանրապետության պետական մարմիններում (այդ թվում՝ դատարաններում, նախաքննության մարմիններում) պաշտպանություն կամ ներկայացուցչություն իրականացնելուց:

Безоговорочно поддерживаю сегодняшнюю забастовку адвокатов – Арман Татоян
Бывший Защитник прав человека Армении Арман Татоян выразил поддержку забастовке адвокатов. Об этом Арман Татоян написал на своей странице в Facebook.
«Безоговорочно поддерживаю сегодняшнюю однодневную акцию протеста адвокатов – забастовку. Последние посягательства в отношение адвокатов, отсутствие ответственности за них, недопустимое отношение государственных органов, в том числе оскорбительные высказывания в адрес адвокатов, свидетельствуют о системных угрозах деятельности адвокатов в Армении.
Обеспечение независимой и защищенной адвокатской деятельности является основным обязательством все системы государственной власти. Не думаете, что сами будете нуждаться в таком адвокате? Как можно умалять роль этой важной деятельности в нашей стране?
Посему полностью поддерживаю все усилия Палаты адвокатов, направленные на защиту адвокатского института», - написал Арман Таточн.
Напомним, сегодня адвокаты проводят однодневную акцию протеста, они отказались от осуществления защиты в государственных органах Республики Армения, в том числе в судах, следственных органах.