Դավիթ Հարությունյանի նկատմամբ սանկցիա է կիրառվել. դատական նիստերի դալիճից հեռացրել են
ԲԴԽ-ում այսօր կայացել է Հարությունյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին միջնորդության քննությունը, որին դատավորը ներկայացել է առանց փաստաբանների, քանի որ փաստաբանական համայնքը գործադուլի մեջ է։
Դավիթ Հարությունյանը միջնորդել էր իրեն ժամանակ տրամադրել` նոր փաստաբան ներգրավելու համար, ինչը ԲԴԽ-ն մերժել է:
Դատավոր Հարությունյանը հարցեր է ուղղել իրեն կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդություն ներկայացրած Արդարադատության նախարարության ներկայացուցիչներին, սակայն ԲԴԽ-ն ժամանակը սահմանափակել է, դատավորն էլ առարկել է ԲԴԽ գործողությունների դեմ։
Խորհուրդը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ` սանկցիա կիրառելու. դատական նիստերի դահլիճից դատավորին հեռացրել են ու դատական նիստն առանց Դավիթ Հարությունյանի այս պահին շարունակվում է։

ВСС применил санкцию в отношении Давида Арутюняна: судья удален из зала заседаний
В ВСС сегодня проходит рассмотрение ходатайства о привлечении к дисциплинарной ответственности Давида Арутюняна. Судья пришел на заседание без адвокатов, поскольку адвокатское сообщество сегодня проводит забастовку.
Давид Арутюнян ходатайствовал, чтобы ему предоставили время для привлечения другого адвоката, однако ВСС отказал.
Судья Арутюнян адресовал вопросы представившим ходатайство о привлечении к дисциплинарной ответственности представителям министерства юстиции, однако ВСС ограничил время. Давид Арутюнян возразил против действий ВСС.
После этого ВСС удалился в совещательную комнату для применения санкции. Давид Арутюнян был удален из зала заседаний и заседание продолжается в отсутствие судьи.