Ինչպե՞ս է ստացվում, որ ՀՀ-ի իշխանությունը կեղծ խաղաղասիրություն է քարոզում, իսկ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարում է հատուկ նշանակության ուժերի, ռազմական ներկրումների կտրուկ մեծացման մասին
2020 թվականի 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանը կրկնապատկել է իր հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների թիվը, ՆԱՏՕ-ական չափանիշներով վերակազմավորում է զորամասերը, մարտի վարման նոր չափանիշներ են դրվում, հայտնում է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա ֆեյսբուքյան էջում գրել է․«Տարբեր բաց աղբյուրներից ստացվող տեղեկությունները, «Կոմանդո»-ների վերապատրաստումներն ու ձևավորվող նոր զորամասերի ուսումնասիրությունը ցույց են տալիս, որ Թուրքիայի հետ իրականացվող բարեփոխումների շրջանակներում 18-20 հզ. զինծառայող է վերապատրաստվել:
Զուգահեռ, Ադրբեջանի ու տարբեր երկրների ռազմաուսումնական հաստատություններում ևս կրթական, ուսուցման ծրագրերով մեծ թվով զինծառայողներ են անցնում, որոնք նշածս թվի մեջ չեն մտնում:
Ինչպե՞ս է ստացվում, որ հայաստանյան իշխանությունը երկրի ներսում կեղծ խաղաղասիրություն է քարոզում, տարբեր իշխանական դեմքեր ամենօրյա ռեժիմով խոսում են թուրքերի և ադրբեջանցիների հետ ախպերության ու դրա օգուտների մասին, իսկ Ադրբեջանի նախագահը բաց հայտարարում է, որ միջազգային հարաբերություններում ուժը, այլ ոչ թե միջազգային իրավունքն է հարց լուծում և հայտարարում զինված ուժերի բարեփոխումների, այդ թվում` հատուկ նշանակության ուժերի, ռազմական ներկրումների կտրուկ մեծացման մասին:

Власти Армении пропагандируют внутри страны ложную миролюбивость, а президент Азербайджана открыто объявляет о реформировании ВС и резком увеличении военного импорта – Тигран Абрамян
26/06/2023 11:11
После 44-дневной войны Азербайджан удвоил число своих подразделений специального назначения, проводит реорганизацию воинских частей в соответствии со стандартами НАТО, устанавливает новые стандарты ведения боя, написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Получаемая из разных открытых источников информация, реорганизация бригады ″Командо″ и новых формируемых воинских частей показывают, что в рамках проводимых с Турцией реформ 18-20 тыс. военных уже прошли переподготовку.
Параллельно в военно-учебных учреждениях Азербайджана и различных стран по образовательным, учебным программам проходят обучение множество военнослужащих, которые не входят в указанное мной число.
Как получается, что армянские власти внутри страны пропагандируют ложную миролюбивость, различные представляющие власть лица в каждодневном режиме говорят о братстве с азербайджанцами и турками, о пользе этого, а президент Азербайджана открыто заявляет, что именно сила в международных отношениях играет роль, а не международное право, и объявляет о проведении реформ в вооруженных силах, в том числе – сил специального назначения, о резком увеличении военного импорта.
Азербайджан предлагает политику жестких мер на пораженчество властей Армении», - написал Тигран Абрамян.