Չեղած մարդու մասին կա՛մ վատը, կա՛մ՝ ոչինչ. Աղվան Վարդանյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի մասին
Միջազգային հանրությունը թող տեսնի, որ չի կարելի երկդիմի քաղաքականություն վարել, «SOS Artsakh» կարգախոսով ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը։
«Կարծում եմ, որ այստեղ ամենամեծ մեղքն, իհարկե, հայկական իշխանություններին է, բայց մենք մեր պարտքը անում ենք։ Այս միջազգային կառույցները նույնչափ անտարբեր են քաղբանտարկյալների՝ Արմեն Աշոտյանի, Գրիգորի Խաչատուրովի հարցում։ Սա մեր գործն է, մենք պետք է նրանց ցույց տանք իրականությունը, բայց մեր գործը պետք է անենք»,- ասաց Աղվան Վարդանյանը։
Հարցին, թե մինչ ի պաշտպանություն Արցախի ակցիաներ են իրականացվում, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում հայտարարություններ է անում՝ Աղվան Վարդանյանն արձագանքեց.
«Չեղած մարդու մասին կա՛մ վատը, կա՛մ՝ ոչինչ»։
Հիշեցնենք՝ վաղ առավոտից ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի դեսպանատների և ԵՄ ներկայացուցչության դիմաց մեկնարկել է  «SOS Artsakh» նախաձեռնության 24-ժամյա նստացույցը։

Пусть международное сообщество увидит, что нельзя проводить двуличную политику – Агван Варданян
Международное сообщество должно увидеть, что нельзя проводить двуличную политику, заявил сегодня в ходе акции протеста под лозунгом «SOS Artsakh» депутат парламента от фракции «Армения» Агван Варданян.
«Считаю, что здесь самая большая вина лежит на армянской власти, но мы выполняем свой долг. Эти международные структуры проявляют такое же безразличие в вопросе политзаключенных – Армена Ашотяна, Григория Хачатурова. Это наше дело, мы должны показать им действительность, сделать свое дело», - сказал Агван Варданян.
На вопрос, пока они проводят акции в защиту Арцаха, премьер-министр Никол Пашинян выступает с заявлениями в следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны, Варданян ответил:
«О мёртвых либо хорошо, либо ничего».
Напомним, сегодня с раннего утра перед посольствами США, Российской Федерации, Франции и представительства ЕС в Армении начались 24-часовые пикеты инициативы «SOS Artsakh».