Մի կողմից բարբաջում էին, թե իբրև բանակ չենք ունեցել, մյուս կողմից էլ  գովերգում ու հպարտանում են նախապատերազմական, այսինքն` նախորդ իշխանությունների  բանակի մարտունակությունով․ Արտակ Զաքարյան
27/06/2023 17:21
Մի կողմից բարբաջում էին, թե իբրև բանակ չենք ունեցել, մյուս կողմից էլ գովերգում ու հպարտանում են նախապատերազմական, այսինքն` նախորդ իշխանությունների բանակի մարտունակությունով․ Արտակ Զաքարյան
Պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Արտակ Զաքարյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից բանակի վերաբերյալ հնչեցրած գնահատականներին։
«Սրանք ոտքից գլուխ աննորմալ են: Մի կողմից բարբաջում էին, թե իբրև բանակ չենք ունեցել, բանակը թալանել են և այլ նման հիմարություններ: Մյուս կողմից էլ իրենց ուսապարկերն ու կապիտուլյանտ վարչապետը այսօր գովերգում ու հպարտանում են նախապատերազմական (այսինքն` նախորդ իշխանությունների) բանակի մարտունակությունով»,- գրել է Արտակ Զաքարյանը:

С одной стороны заявляют, якобы у нас не было армии, а другой стороны, восхваляют и гордятся боеготовностью армии в довоенный период – Артак Закарян
27/06/2023 20:24
Бывший замминистра обороны Армении, член исполнительного органа Республиканской партии Армении Артак Закарян прокомментировал озвученные премьер-министром Николом Пашиняном в следственной комиссии заявления об армии.
«Они ненормальные с ног до головы. С одной стороны заявляют, дескать, у нас армии не было, армию разграбили и другую подобную чушь. С другой стороны, их рюкзаки и капитулянт-премьер сегодня восхваляли и гордились боеготовностью армии в довоенный период (то есть – при прежних властях», - написал Артак Закарян.