Կինս ասաց՝ չի կարող Երևանում պարապ մնալ, երբ Արցախում պատերազմ է. եկավ բունկեր, հրամկազմին ողջունեց ու 15 րոպեից դուրս եկավ. Վարչապետ (Տեսանյութ)
27/06/2023 13:37
44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ պատերազմի ժամանակ բունկերում իր կնոջ գտնվելու հանգամանքին։
Նա ասաց, թե Աննա Հակոբյանն իրեն ասել է, որ չի կարող Երևանում պարապ մնալ, երբ Արցախում պատերազմ է։
«Ասաց՝ գնամ այնտեղ, օգնություն ցույց տալու խնդիր կլինի, և այլն։ Այդ օրերին ահագին մարդիկ լքել էին Ստեփանակերտը, ու իմ կնոջ այնտեղ գտնվելու սիմվոլիկ իմաստն այն էր, որ նաև մենք այնտեղ մեր ներկայությունն ապահովենք», - ասաց վարչապետը։
Նա նշեց, թե Աննա Հակոբյանը շփվել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարության հետ ու գաղափար է հնչել, որ իմաստ ունի Աննա Հակոբյանը գնա բունկեր, որ հրամկազմը տեսնի՝ Հայաստանի վարչապետի կինը Ստեփանակերտում է։
«Եղել են մարդիկ, ովքեր մտածել են, որ դա դրական ներգործություն կունենա, և առաջարկ է եղել 15 րոպեով քաղաքավարական այց անել հրամկազմին, այդ քաղաքավարական այցը եղել, գնացել է, բարևել է, ողջունել է, 10-15 րոպե մնացել է այնտեղ և դուրս է եկել»,- պատմեց Փաշինյանը։

Моя супруга сказала, что не может оставаться в Ереване без дела, когда в Арцахе война – Никол Пашинян
27/06/2023 14:55
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня на заседании следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны коснулся обстоятельства нахождения во время войны его супруги – Анны Акопян в командном пункте.
Он отметил, что Анна Акопян сказала, что не может оставаться в Ереване без дела, когда в Арцахе идет война.
«Сказала, поеду туда, возникнет проблема оказания помощи и так далее. В эти дни много людей покинули Степанакерт, а символический смысл нахождение там моей супруги был в том, чтобы мы обеспечили там наше присутствие», - сказал премьер.
Он отметил, что Анна Акопян общалась также с руководством Нагорного Карабаха и прозвучала идея, что есть смысл в том, чтобы Анна Акопян побывала в бункере, чтобы командный состав увидел, что жена премьер-министра Армении в Степанакерте.
«Были люди, которые думали, что это окажет позитивное воздействие, и было предложено совершить 15-минутный политический визит в командный пункт. Этот политический визит состоялся, она пришла, поздоровалась, приветствовала, осталась там 10-15 минут и ушла», - рассказал Никол Пашинян.