Ավինյանը քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ է նշանակել տվել «Փարքինգ սիթի» ՓԲԸ-ից 1,6 մլն դոլար հափշտակած Վազգեն Հարությունյանին. Մեսրոպ Առաքելյան
27/06/2023 16:58
Տիգրան Ավինյանը քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ է նշանակել տվել Վազգեն Հարությունյանին, Facebook-ում գրել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը։
«Նման «ազնիվ նվիրյալներով» թիմ հավաքելը ուղղակի փաստում է, որ իշխանությունը Երևանում ունի մեկ նպատակ՝ քաղաքը ծառայեցնել սեփական թիմի բարեկեցությանը՝ այդ ընթացքում ավիրելով քաղաքի բյուջեն, քաղաքի տարածքները, քաղաքի բնությունը, քաղաքի ամեն ինչը։
Վազգեն Հարությունյանը եղել է «Փարկինգ Սիթի» Սերվիսի տնօրենը, ում նկատմամբ 2020թ․ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի (խարդախություն) 3-րդ մասի 1-ին կետով և 325-րդ հոդվածի (փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը) 2-րդ մասով։
Քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետը կեղծ փաստաթղթեր կազմելու և պաշտոնեական դիրքի օգտագործմամբ Երևան համայնքին պատկանող «Փարկինգ Սիթի Սերվիս» ՓԲ ընկերությունից հափշտակել է 1.6 մլն դոլար։
Սրանից բացի, այս տարի, նշանակումից մի քանի շաբաթ առաջ, գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Վազգեն Հարությունյանից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից՝ հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մոտ 1,5 մլն դոլարի գույք ու դրամական միջոցներ։
Հուսով եմ` Վազգեն Հարությունյանը իրավապահ մարմիններ այցելությունները իրականացնում է իր իսկ կողմից բարեփոխված հասարակական տրանսպորտով։
Ի դեպ, ըստ Երևանի կեղտոտ օդում կախված լուրերի, առաջիկայում Երվանդ Զախարյանը նշանակվելու է Տիգրան Ավինյանի՝ քաղաքաշինության գծով խորհրդական», - գրել է Առաքելյանը։

Авинян назначил начальником транспортного управления мэрии Еревана Вазгена Арутюняна, присвоившего 1.6 млн долларов у «Паркинг Сити Сервис» – Месроп Аракелян
27/06/2023 19:04
Тигран Авинян назначил Вазгена Арутюняна начальником транспортного управления мэрии Еревана, написал на своей странице Facebook соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян.
«Пополнение команды подобными ″честными преданными″ просто свидетельствует о том, что власти в Ереване преследуют лишь одну цель – служить городу на благо своей команды, уничтожая при этом городской бюджет, городские территории, городскую природу, всё в городе.
Вазген Арутюнян был директором ″Паркин Сити Сервиса″, в отношении которого было выдвинуто обвинение по п. 1 ч. 3 ст. 178 (хулиганство) и ч. 2 ст. 325 (подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков, государственных номеров транспортных средств) Уголовного кодекса Армении.
Начальник транспортного управления мэрии Еревана присвоил 1,6 миллиона долларов у принадлежащей ереванской общине компании "Паркинг Сити Сервис", подделав документы и используя свое служебное положение.
Кроме того, в этом году через несколько дней после назначения, управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения генпрокуратуры представило в суд требование о конфискации у Вазгена Арутюняна и взаимосвязанных с ними лиц в пользу Республики Армения имущество и денежные средства в размере около 1, 5 млн. долларов.
Надеюсь, что Вазген Арутюнян посещает правоохранительные органы на улучшенном с его же стороны общественном транспорте.
Кстати, согласно висящим в грязном воздухе Еревана сведениям, в ближайшее время Ерванд Захарян будет назначен советником Тиграна Авиняна по линии градостроительства», - написал Аракелян.