Սերգեյ Ղազարյանն ու Ռընե Ռուքեն քննարկել են Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման հնարավորությունները
27/06/2023 17:31
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամակամության շրջանակի անդամ Ռընե Ռուքեին։
Արցախի Արտաքին գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել հյուրին՝ Արցախի հանդեպ մշտական ուշադրության ու Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամական կապերի շարունակական ամրապնդման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար։
Կողմերը քննարկել են Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման հնարավորությունները և հումանիտար բնույթի մի շարք հարցեր։

Глава МИД Арцаха и бывший депутат ПАСЕ обсудили возможности преодоления возможности преодоления ситуации вокруг Арцаха
27/06/2023 21:23
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян 26 июня принял находящегося с рабочим визитом в Ереване бывшего депутата Парламентской Ассамблеи Совета Европы, члена Круга дружбы Франция-Арцах Рене Руке.
Глава внешнеполитического ведомства Арцаха выразил признательность гостю за постоянное внимание к Арцаху и большой вклад в дело последовательного укрепления дружественных связей между Францией и Арцахом.
Стороны обсудили возможности преодоления ситуации, сложившейся вокруг Арцаха, и ряд вопросов гуманитарного характера.