Երեկվա խայտառակությունն ինչ-որ պահի ինձ հիշեցնում էր դպրոցական հուշատետրի լրացում. Մամիջանյանը՝ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին (Տեսանյութ)
28/06/2023 16:43
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը ֆեյսբուքյան  ուղիղ եթերում անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին։
«Նիկոլ Փաշինյանի շոուին որոշեցի արձագանել այս ձևաչափով։ Չգիտեմ՝ երևի Փաշինյանի հաշվարկն է, որ մենք օրերից մի օր կհոգնենք իր ստերին արձագանքելուց, բայց այդ հաշվարկում ինքը չարաչար սխալվում է», - նշեց նա։
Մամիջանյանն իր ցավակցությունները հայտնեց այս գիշեր Ադրբեջանի սադրանքների հետևանքով զոհված մեր 4 հայրենակիցներին։
«Երեկվա խայտառակությունը ինչ-որ պահի ինձ հիշեցնում էր դպրոցական հուշատետրի լրացում։ Պետք է արձանագրենք, որ Փաշինյանը մինչև 2019 թվականի վերջ փաստացի չէր տիրապետում բանակցային գործընթացին։ Ինքը հիմա էլ դրան չի տիրապետում։ Շատ ավելի վտանգավոր են իր ներկայացրած ստերը։ Սկսենք ապրիլյան 4-օրյա պատերազմի մասին իր ասած աբսուրդներից։ Ես երբեք չեմ հոգնելու կրկնել, որ էն սուտը, թե իբր ապրիլյան պատերազմին աշխարհը, միջազգային հանրությունը չեն արձագանքել՝ հերթական մանիպուլացիան է։ Ապրիլի 5-ին Մինսկի խմբի 9 երկիր տարածել է հայտարարություն՝ ներառյալ Թուրքիան» ,- հայտարարեց նա։

Вчерашний позор напомнил мне в какой-то момент заполнение школьного блокнота – Айк Мамиджанян о заявлениях Пашиняна
28/06/2023 17:29
Руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян прокомментировал в прямом эфире на своей странице в Facebook вчерашние заявления Никола Пашиняна.
«Решил ответить на шоу Никола Пашиняна в таком формате. Не знаю, наверное, Пашинян рассчитывает на то, что мы когда-нибудь устанем реагировать на его ложь, но он глубоко ошибается в своем расчете», - отметил Айк Мамиджанян.
Мамиджанян выразил соболезнования в связи с гибелью 4 соотечественников этой ночью вследствие очередной азербайджанской провокации в Арцахе.
«Вчерашний позор напомнил мне в какой-то момент заполнение школьного блокнота. Следует констатировать, что Пашинян до конца 2019 года фактически не владел переговорным процессом. Он и сейчас не владеет нюансами переговорного процесса. Намного опаснее представленная им ложь. Начнем со сказанных им о четырехдневной апрельской войне абсурдов. Я никогда не устану повторять, что та ложь, будто международное сообщество не отреагировало на Апрельскую войну – очередная манипуляция. 5 апреля 9 стран-членов Минской группы, в том числе Турция, распространили заявление, в котором вновь подтвердили, что карабахский конфликт не имеет военного решения», - заявил он.