Արցախում չորս զոհ ունենալուց հետո, Փաշինյանը Էրդողանին շնորհավորել  է Կուրբան Բայրամի տոնի առթիվ․ զարմանալու ոչինչ չկա
28/06/2023 15:44
Արցախում չորս զոհ ունենալուց հետո, Փաշինյանը Էրդողանին շնորհավորել է Կուրբան Բայրամի տոնի առթիվ․ զարմանալու ոչինչ չկա
Գիշերն Արցախի ուղղությամբ Ադրբեջանի իրականացրած հարվածներից հետո, ինչի հետևանքով պաշտպանության բանակի 4 զինծառայող է զոհվել, Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահի հետ` շնորհավորել Կուրբան Բայրամի տոնի առթիվ, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ ավելացնելով․
«Զարմանալու ոչինչ չկա, որովհետև հայաստանյան իշխանության առաջնահերթությունը ոչ թե խորը բլոկադայի մեջ գտնվող արցախցիներն են ու իրենց հողի համար պայքար տվող մեր մարտիկները, այլ թուրքերի հետ միակողմանի սիրավեպի ապահովումը»:

После гибели 4 военнослужащих в Арцахе, Пашинян поздравил Эрдогана с праздником Курбан-байрам – Тигран Абрамян
28/06/2023 16:21
После ночных ударов со стороны Азербайджана в направлении Арцаха, вследствие чего погибли 4 военнослужащих Армии обороны, Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Турции, поздравив с праздником Курбан-байрам, написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Нет ничего удивительного, поскольку приоритетом армянских властей являются не арцахцы, находящиеся в глубокой блокаде, и сражающиеся за свою землю наши бойцы, а обеспечение одностороннего романа с турками», - написал Абрамян.