ԱՄՆ-ն հաստատակամ է Հարավային Կովկասում խաղաղություն հաստատելու հարցում. Մենենդես
ԱՄՆ-ն հաստատակամ է Հարավային Կովկասում խաղաղությանն աջակցելու հարցում, «Թվիթեր»-ում գրել է ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը։
«Խոր վշտով տեղեկացա Լեռնային Ղարաբաղում սպանված չորս հայի մասին։ Մենք շարունակում ենք վերահսկել իրավիճակը», - նշել է սենատորը։
Հիշեցնենք՝ հունիսի 28-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերը հրետակոծության են ենթարկել Լեռնային Ղարաբաղի Մարտունու և Մարտակերտի շրջաններում տեղակայված հայկական դիրքերը, կիրառվել են նաև անօդաչու թռչող սարքեր: Զոհվել է 4 հայ զինծառայող։

США остаются непоколебимы в поддержке мира в регионе – Менендес
Соединенные Штаты остаются непоколебимы в поддержки мира в регионе, написал в своем микроблоге в Twitter председатель Комитета Сената США по международным отношениям Роберт Менендес.
«Я глубоко опечален известием о убитых в Нагорном Карабахе четырех армянах.  Мы продолжаем следить за ситуацией», - отметил сенатор.
Напомним, ночью 28 июня подразделения ВС Азербайджана из артиллерийских средств, применяя также БПЛА, открыли огонь по армянским позициям в направлении Мартунинского и Мартакертского районов Республики Арцах. С армянской стороны 4 погибших.