Պատմությունը Նիկոլին չընտրող ՀՀԿ ֆրակցիայի 54 պատգամավորների ու Աղվան Վարդանյանի անունները դեռ ոսկե տառերով է գրելու. Շարմազանով
29/06/2023 11:03
Նիկոլն այսօր զինվորականներին է մեղադրում պարտության մեջ, իսկ վաղն էլ ժողովրդին է մեղադրելու 2018-ին իրեն վարչապետ սարքելու համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«2018-ի «հեղափոխությունն» այնքան մեծ չարիք է, որ արդեն Նիկոլն է թռնում դրանից։
Բանը հասել է նրան, որ Նիկոլը չի բացառում իրեն իշխանության բերելու կամ իշխանությունը տալու սցենարը։ Իսկ ո՞վ էր ասում՝ կա՛մ ես կլինեմ վարչապետ, կա՛մ Հայաստանը վարչապետ չի ունենա։
Նիկո՛լ, դու էիր ասում՝ կա՛մ ես կլինեմ վարչապետ, կա՛մ Հայաստանը վարչապետ չի ունենա։ Հիմա արդեն «թռնու՞մ» ես քո «սիրո եւ համերաշխության հեղափոխությունից»։
Հիշու՞մ եք, որ ասում էի՝ Նիկոլը չի կարող գերագույն գլխավոր հրամանատար լինել։
Պատմությունը Նիկոլին չընտրող ՀՀԿ ֆրակցիայի 54 պատգամավորների  ու Աղվան Վարդանյանի անունները դեռ ոսկե տառերով է գրելու, իսկ Նիկոլին ու նրան առաջադրողներին, բերողներին ու հրապարակներում Սերժ Սարգսյանի հրաժարականից հետո շամպայն բացողների հետ դաժան է վարվելու», - գրել է Շարմազանովը։

Имена не избравших Никола 54 депутатов фракции и РПА и Агвана Варданяна еще будут вписаны в историю золотыми буквами – Эдуард Шармазанов
29/06/2023 12:42
Никол сегодня обвиняет военных в поражении, а завтра обвинит народ в том, что в 2018 году сделал его премьер-министром. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
«″Революция″ 2018 года – такое большое зло, что уже Никол Пашинян хочет ″соскочить″ с нее.
Дело дошло до того, что Никол не исключает сценарий, что его привели к власти или ему дали власть. А кто говорил: или я буду премьер-министром, или у Армении не будет премьер-министра?
Никол, ты говорил: или я буду премьер-министром, или у Армении не будет премьер-министра. Сейчас уже хочешь ″соскочить″ с твоей ″революции любви и солидарности″?
Помните, когда я говорил, что Никол не может быть верховным главнокомандующим?
Имена не избравших Никола 54 депутатов фракции и РПА и Агвана Варданяна еще будут вписаны в историю золотыми буквами, а с Николом и направлявшими, приведшими его к власти и распивавшими после отставки Сержа Саргсяна шампанское на площадях поступит жестоко», - написал Эдуард Шармазанов.